سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

برنامه‌های مهم شرکت مخابرات ایران در زمینه شبکه

برنامه‌های مهم شرکت مخابرات ایران در زمینه شبکه

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱/۱۸ تعداد بازدید: 325

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، مهندس سید مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ضمن صحبت در خصوص توسعه ظرفيت شبكه انتقال در 20 استان كشور، از توسعه و نوسازی شبكه ديتا، ايجاد شبكه Wi‐Fi در سطح استان‌های كشور، ايجاد زيرساخت تحويل و توزيع محتوای داخلی و آماده سازی سامانه‌های پايش المان‌های شبكه و سرويس را ازجمله اولویت‌های برنامه شرکت مخابرات ایران در حوزه شبکه اعلام کرد.

برنامه‌های مهم شرکت مخابرات در زمینه شبکه

صدری با تاکید بر اینکه نوسازی و توسعه شبكه ثابت، ديتای استان‌ها در دستور كار شركت قرار دارد، تصریح کرد : اين پروژه که با هدف افزايش ظرفيت و پهنای باند مورد استفاده كاربران سرويس پرسرعت، بهبود پارامترهای كيفی و نهايتا بهبود كيفيت تجربه مشتری و سرويس در استان‌های است، فاز اول عمليات اجرايی آن در 14 استان كشور آغاز شده است و بيش از 100 ترابيت بر ثانيه ظرفيت شبكه ديتای شركت را افزايش می‌دهد. بهره برداری از بخشی از اين فاز در استان‌های گلستان، سيستان و بلوچستان، يزد، خراسان شمالی، بوشهر، كرمانشاه، خوزستان، كردستان و خراسان جنوبی آغاز شد.

وی با تاکید بر ايجاد زيرساخت تحويل و توزيع محتوای داخلی و بهبود كيفيت سرويس و كاهش هزينه كاربران اينترنت، اظهار داشت: زيرساخت فنی مبادله محتوای داخلی با ظرفيت 200 گيگا بيت بر ثانيه ايجاد شد. از طريق اين بستر در حال حاضر بالغ بر 100 گيگا بيت بر ثانيه محتوای داخلی در سطح استان‌های كشور، شركت ارتباطات سيار و ديگر اپراتورهای ثابت و سيار فعال در كشور مبادله می‌گردد.

صدری در پایان علاوه بر صحبت در خصوص آماده‌سازی سامانه‌های پايش المان‌های شبكه و سرويس و ايجاد سامانه‌های متمركز و يكپارچه، گفت: در اين راستا سامانه آناليز و بهينه‌سازی سرويس باند پهن بر روی خطوط مسی، سنجش و سامانه پايش كيفيت سرويس صوت و سامانه مانيتورينگ، (OSS) پايش كيفيت تجربه مشتری، سيستم پشتيبانی عمليات لحظه‌ای پهنای باند مصرفی استان‌ها بطور كامل مورد بهره‌برداری قرار گرفت.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!