سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آیا تلگرام فیلتر می‌شود؟

آیا تلگرام فیلتر می‌شود؟

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱/۱۵ تعداد بازدید: 505

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با توجه به ضریب نفوذ تلگرام در بین ایرانیان حاشیه‌ها و حرف و حدیث‌ها هم درباره این نرم افزار روزبه روز بالاتر گرفت تا جایی که فیلتر کردن یا نکردن این نرم افزار به یکی از اخبار مهم رسانه‌ها و مسئولان کشور تبدیل شده است.

با توجه به گفته‌های ابوالحسن فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، تمرکز دولت در سال 97 بر ساماندهی فضای مجازی طبق سند الزامات شبکه ملی اطلاعات است و بر اساس این سند، مدیریت، امنیت، اقتصاد فضای مجازی را باید ملی کرد.

آیا تلگرام فیلتر می‌شود؟

وی افزود: شبکه تلگرام که تاکنون یک سکوی پیام‌رسانی بود تبدیل به یک سکوی اقتصادی خواهد شد که این امر برای ما یک علامت سؤال بزرگ ایجاد کرد که هدف آن‌ها از ایجاد این سکوی اقتصادی چیست؟ 

فیروزآبادی در ادامه ضمن صحبت در خصوص قوانین گمرک برای جلوگیری از لطمه به بازار کشور، گفت: در کشور ما هرچیزی می‌خواهد وارد شود، گمرک باید براساس قوانین کشور عمل کند تا لطمه‌ای به بازار وارد نشود. طبیعی است که باید درباره هر پیام‌رسانی که بخواهد پول را شیوع دهد و سرعت جابجایی آن را بالا ببرد و ساختار روابط خریدار و فروشنده را تغییر دهد، تصمیم‌گیری کرد.

در پایان دبیر شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: با توجه به ضریب نفوذ تلگرام و میزان استفاده مردم، این نکات باعث شده تلگرام به‌ عنوان بحث اصلی مورد توجه شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی باشد، بنابراین بحث و بررسی زیادی در خصوص تلگرام انجام شد. ما به دقت رصد می‌کنیم که تحولات به چه صورتی اتفاق می‌افتد و چه اقداماتی برای مهار آن باید انجام داد.

صرف نظر از اینکه به هر حال وجود شبکه‌های پیام‌رسان بومی و داخلی یک امر ضروری و لازم برای هر کشوری است، مخالفان مسدودسازی تلگرام همگی با تأکید بر لزوم وجود چنین شبکه‌های اجتماعی بومی، بر این موضوع اتفاق نظر دارند که باید دست مخاطب را باز گذاشت تا خود با توجه به نیازها و میزان توانمندی شبکه پیام‌رسان، نمونه داخلی یا خارجی را انتخاب کند.

در پی همه این خبرها حسن روحانی رئیس جمهور وقت، مخالفت خود را نسبت به فیلترینگ تلگرام بیان کرده و گفته که هدف رفع انحصار از فضای پیام‌رسان‌هاست نه فیلتر و بستن فضای مجازی.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!