سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن حضور در برنامه دورهمی در مورد مسائل و مشکلات متفاوتی از قبیل عدم کیفیت سرویس‌های ارتباطی، آنتن‌دهی ضعیف تلفن همراه صحبت کرد.

با توجه به گفته‌های جهرمی، اوضاع تلفن ثابت در کشور نسبت به تلفن همراه خراب‌تر است. به عنوان مثال به دلیل ذهنیت غلط مردم نسبت به آسیب‌زا و مضر بودن دکل‌های موبایل از نصب آنها جلوگیری می‌کنند. همچنین از آنجایی که هم اکنون 30 درصد خطوط تلفن ثابت ظرفیت ارائه سرویس اینترنت بالای 2 مگابیت بر ثانیه را ندارند باید سرمایه‌گذاری روی توسعه فیبر به جای سیم مسی انجام شود.

صحبت های وزیر ارتباطات در خصوص درمورد اختلالات و عدم کیفیت سرویس‌های ارتباطی

 وزیر ارتباطات شاه کلید حل این دو مشکل را تعامل با شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: البته اینکه هر یک از 3 اپراتور بخواهند برای خود در هرجا دکل بزنند اقدامی منسوخ شده در کل دنیا است و باید به صورت واحد و در مکان‌هایی که از سوی شهرداری در اختیار آنها گذاشته می‌شود این اقدام صورت گیرد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 1242 شهر کشور پوشش موبایل پهن‌باند دارند، گفت: در مردادماه امسال 56 درصد شهر‌های کشور مجهز به نسل چهارم موبایل بودند که در دهه فجر امسال این پوشش کامل شد و هم‌اکنون در کل کشور اینترنت موبایل نسل چهارم و سوم وجود دارد.

جهرمی ضمن تاکید بر این موضوع که در همه کشورهای دنیا فیلترینگ اینترنتی وجود دارد، گفت: باید توجه داشت که فضای مجازی عین فضای حقیقی است و همان طور که هتک حیثیت در فضای واقعی پسندیده نیست در فضای مجازی نیز نیازمند برخورد قانونی است. فضای مجازی در چندین لایه دسترسی تعریف شده و قطعا محتوایی که در این فضا در اختیار کودک قرار می‌گیرد متفاوت از سایر محتواها است. اما از آنجایی که در کشور ما این فضا یکنواخت است، نیازمند تنظیم زیست بومی هستیم که چارچوب‌های مختلف دسترسی را برای کاربران تعریف کند.

با وجودی که مردم از انتشار تصاویر و مطالب ضد دین و هتک حرمت در فضای مجازی ناراضی هستند، اما در مقابل با بستن کلی سرویس و محدود کردن دسترسی عادی به سرویس نیز مخالفند. بنابراین این فضا باید بگونه‌ای تهیه شود که فضای مثبت به حداکثر رسیده و دسترسی قانونی و آزاد به این فضا فراهم شود.

در ادامه وزیر ارتباطات ضمن انتقاد از آغشته شدن فضای مجازی داخلی با موضوعات سیاسی، گفت: در دنیا فضای پیام رسان‌ها با فضای رسانه‌ها کاملا متفاوت است و مردم از اپلیکیشنی مانند واتس‌اپ برای ارتباطات معمولی و هماهنگی کاری استفاده می‌کنند اما در کشور ما تلگرام به یک رسانه تبدیل شده است. با وجودی که امروزه در دنیا فضای رسانه‌ای یکطرفه به اتمام رسیده است، اما ما در کشور شاهد فعال شدن رسانه‌های اجتماعی در این فضا شده‌ایم.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!