سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

30هزار گوشی آیفون در طرح رجیستری قطع شدند

30هزار گوشی آیفون در طرح رجیستری قطع شدند

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ تعداد بازدید: 437

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با گذشت چندماه از شروع طرح رجیستری بیش از 30 هزار گوشی آیفون قطع شده‌اند و این موضوع موجب شکایت 10 درصد از دارنندگان گوشی‌های قطع شده می‌باشد.

با توجه به گفته‌های مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و تلفن همراه از میان 4 برند  آیفون، موتورولا، گوگل پیکسل و بلک بری که شامل طرح رجیستری هستند، تاکنون فقط قطع گوشی‌های آیفون از میان این برندها اجرایی شده است و قطع برندهای دیگر نیز از چند روز دیگر آغاز خواهد شد.

30 هزار گوشی آیقون در طرح رجیستری قطع شدند

محبی افزود یک چهارم از گوشی‌های قطع شده مهمان بودند، نیمی از سه چهارم باقی مانده نیز با پرداخت عوارض گمرکی و حل مشکلات مربوط به گوشی‌های مسافری، دوباره فعال شدند، اما مابقی گوشی‌های باقی‌مانده کاملا از شبکه خارج شدند و دیگر قابل استفاده نمی‌باشند.

از میان شاکیان گوشی‌های قطع شده، برخی توانستند از طریق  دستورالعمل صادرشده به فروشندگان موبایل، پول گوشی قاچاق فروخته شده را از آنها پس بگیرند، برخی گوشی‌ها نیز که به صورت شخصی وارد شده بودند و عوارض گمرکی پرداخت نکردند، با پرداخت عوارض مشکلشان حل شد.

همان طور که می‌دانید و از قبل نیز گفته شده است برند ال جی از روز 28 بهمن ماه سال جاری مشمول طرح رجیستری خواهد شد و در صورت ثبت نبودن تلفن‌های همراه این برند نسبت به قطع آنها اقدام خواهد شد.

شایان ذکر است گوشی ال جی سهمی زیر 10 درصد از بازار ایران را در دست دارد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!