سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

محاسبه ترافیک نیم‌بها برای سایت‌های پربازدید داخلی

محاسبه ترافیک نیم‌بها برای سایت‌های پربازدید داخلی

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ تعداد بازدید: 304

به گزارش پایگاه خبری وب‌سات رند، نحوه اعلام سقف مصرف منصفانه توسط اپراتورهای اینترنت موجب برداشت اشتباه و به دنبال آن نارضایتی بسیاری از کاربران شده است.

در واقع از آنجایی که ترافیک داخلی نصف ترافیک بین‌الملل است و بسیاری از شرکت‌های اینترنتی سقف مصرف منصفانه را بر اساس اینترنت داخلی اعلام می‌کنند، این موضوع سوالات زیادی را برای مشترکین ایجاد کرده است.

محاسبه ترافیک نیم‌بها برای سایت‌های پربازدید داخلی

با توجه به این که کمیسیون تنظیم مقررات طی مصوبه‌ای به اپراتور‌های تلفن همراه و شرکت‌های اینترنتی اعلام کرده بود به منظور کاهش هزینه مصرف‌کنندگان باید ضمن جداسازی ترافیک داخلی از بین‌الملل، نرخ استفاده از ترافیک داخلی را برای مشترکین خود به نیم بها کاهش دهند، در مرحله نخست اسامی 200 سایت پربازدید داخلی که سرور‌های آنها در ایران قرار دارند جهت کاهش هزینه‌ها اعلام شد تا در مراحل بعدی کلیه سایت‌هایی که سرور‌های داخلی دارند در این مجموعه قرار گیرند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته درجمع خبرنگاران ضمن اشاره به این موضوع، از منسوخ شدن لیست 500 سایت داخلی نیم‌بها خبر داد و گفت: مکانیزم 500 سایت از نظر ما منسوخ است و شرکت‌های اینترنتی موظف هستند تمام سایت‌هایی که در داخل کشور میزبانی می‌شود را به شکل نیم‌بها محاسبه کنند.

جهرمی ضمن اعلام یک سامانه برای ثبت‌نام سایت‌ها در طرح ترافیک نیم‌بها با آدرس http://icip.ito.gov.ir، گفت: تولیدکنندگان محتوای داخلی می‌توانند با ثبت‌نام و ارائه آدرس IP سایت خود در این سامانه، جز سایت‌هایی با ترافیک نیم‌بها قرار گیرند.

با توجه به گفته‌های وی و بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده در این خصوص، 70 درصد کاربران از طرح اینترنت غیر‌حجمی رضایت دارند و برای کاربرانی که به سرعت بالا و حجم پایین نیاز دارند نیز طرح‌هایی در حال بررسی است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!