سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

فاز سوم طرح رجیستری برای گوشی‌های دست دوم

فاز سوم طرح رجیستری برای گوشی‌های دست دوم

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ تعداد بازدید: 539

یه گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از حمیدرضا دهقانی نیا مدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرحله سوم طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه تحت عنوان انتقال مالکیت از هفته آینده اجرا می‌شود. در واقع طرح انتقال مالکیت مربوط به افرادی است که می‌خواهند موبایل خود را بفروشند یا گوشی دست دوم بخرند که بر این اساس باید تمامی مراحل اصالت کالا و فعال‌سازی آن مطابق با اعلام قبلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شود. 

با توجه به گفته‌های دهقانی نیا و بر اساس آمار‌های گمرک تا به حال طرح رجیستری به خوبی اجرا شده است، به نحوی که در 9 ماهه ابتدای سال 96 معادل 278 میلیون دلار گوشی وارد کشور شده است، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل تنها 147 میلیون دلار بود. بنابراین واردات با یک رشد 160 درصدی به صورت رسمی انجام شده است.

فاز سوم طرح رجیستری برای گوشی‌های دست دوم

مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی یک نشست خبری اعلام کرد که درخواست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اعضای صنف فروشندگان تلفن همراه این است که از این پس از خرید تلفن همراهی که قادر به احراز اصالت آن نیستند، پرهیز کنند و پیش از خریداری تلفن همراه، از قاچاق نبودن آن اطمینان حاصل کنند. دهقانی خاطرنشان کرد فروشندگان باید این موضوع را در مورد گوشی‌هایی که در حال حاضر شامل طرح رجیستری نیستند نیز در نظر داشته باشند.

دهقانی نیا یکی از روش‌های موفقیت در طرح رجیستری را همکاری نزدیک میان دولت و بخش خصوصی عنوان کرد، و چنین همکاری‌هایی را لازمه به نتیجه رساندن طرح‌های ملی این ‌چنینی با ضریب نفوذ بالا می‌داند.

وی در ادامه از اجرای فاز سوم طرح رجیستری گوشی تلفن همراه از هفته‌ آینده خبر داد و گفت: گام انتقال مالکیت مربوط به افرادی است که می‌خواهند گوشی خود را بفروشند یا گوشی دست دوم خریداری کنند که بر این اساس باید تمامی مراحل اصالت کالا و فعال‌سازی آن انجام شود. براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، طرح رجیستری موبایل با موفقیت در حال انجام است.

مدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کارایی مرحله سوم طرح رجیستری را در زمان خرید و فروش‌ گوشی‌های دست دوم عنوان کرد و گفت: فاز سوم طرح رجیستری این امکان را برای مالک فراهم می‌کند که اگر گوشی تلفن همراهش سرقت شد، بدون نیاز به مراجعه به جایگاه خاصی، گوشی را از حیز انتفاع خارج کند و حتی این امکان را به دارنده‌ ‌گوشی می‌دهد که بتواند وضعیت گوشی سرقت ‌شده‌‌ خود را تشخیص دهد.

شایان ذکر است بیش از 70 درصد گوشی‌هایی که وارد شبکه می‌شوند از مبادی رسمی وارد شده‌اند و البته گوشی‌هایی هم که به صورت قاچاق وارد شده‌اند در حال خروج از شبکه ارتباطی هستند.

وی در پایان تصریح کرد: افرادی که تا قبل از 14 آذرماه گوشی تلفن خود را خریداری کرده باشند به عنوان دارندگان گوشی مجاز تلقی می‌شوند و گوشی‌هایی که از بعد از این تاریخ وارد شبکه شوند باید حتماً مراحل اصالت را طی کنند، همچنین بر اساس برنامه تلاش می‌کنیم قبل از بیست و دوم بهمن‌ ماه، یکی از سه برند سامسونگ، ال‌جی یا هواوی، مشمول طرح رجیستری شود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!