سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

نتیجه طرح رجیستری: قطع 5000 گوشی اپل

نتیجه طرح رجیستری: قطع 5000 گوشی اپل

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ تعداد بازدید: 586

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، اجرای طرح رجیستری یا ثبت شناسه گوشی‌های همراه در حالی که از مدت‌ها پیش مطرح شده بود و بعضا به علت عدم آمادگی با شکست مواجه شده بود، در نهایت با آمادگی سیستم‌های فنی و زیرساخت‌های لازم، به گفته مسوولان ارتباطات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ابتدا با آگاه‌سازی بخش‌های مختلف و پایش کل شبکه اپراتورهای موبایل و ثبت و مانیتورینگ آخرین شناسه‌های ترکیبی گوشی و سیم‌ کارت، از مهر ماه سال جاری بار دیگر کلید خورد و محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مکانیزم پله‌ای برای اجرای اعمال سیاست خبر داد.

نتیجه طرح رجیستری: قطع 5000 گوشی اپل

همان طور که در خبرهای قبلی گفتیم طرح رجیستری ابتدا برای گوشی های اپل از 14 آذر ماه 1396 آغاز شد، و در ادامه موبایل‌های گوگل، بلک ‌بری و موتورولا نیز به عنوان مدل‌هایی که مشمول فاز اجرایی مرحله دوم رجیستری می‌شوند، اعلام شدند و مقرر شد از تاریخ 8 دی ‌ماه این مدل‌ها مشمول طرح رجیستری شوند. درواقع با روشن شدن این گوشی‌ها، در صورتی که خریداران شناسه تلفن همراه را در سیستم اپراتوری ثبت نکند، برای کاربر پیامکی ارسال می‌شود که تنها می‌تواند تا یک ماه دیگر از شبکه خدمات دریافت کند.

حال با گذشت بیش از یک ماه از اجرای فاز نخست طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه، حمیدرضا دهقانی نیا مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از قطع 5 هزار گوشی برند اپل به دلیل عدم ثبت در شبکه رجیستری خبر داده است.

این مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا با تاکید براینکه فروشنده به هیچ عنوان حق فروش کالای قاچاق را ندارد و در این صورت مجرم شناخته می‌شود، افزود: در 6 ماه گذشته بارها با فعالان صنف موبایل و فروشندگان این کالا، جلسات توجیهی برگزار شد تا بتوان جلوی ورود کالاهای قاچاق در این حوزه را گرفت.

البته این را نباید فراموش کرد که مردم هم باید موقع خرید گوشی حتما از رجیستر شدن آنها اطمینان یافته و کد تلفن همراه خود را به شماره‌ای که برای رجیستری اعلام شده است، ارسال کنند.
با توجه به گفته‌های رییس اتحادیه مخابرات استان تهران هر تلفن همراهی که بدون عوارض گمرکی وارد کشور شود قاچاق محسوب می‌شود. البته طرح رجیستری هنوز در مورد برخی از مدل‌های تلفن همراه از جمله سامسونگ اعمال نشده است که در روزهای آینده این اتفاق خواهد افتاد و حتی احتمال دارد به صورت ضربتی و ناگهانی همه مدل‌های دیگر نیز مشمول اجرای طرح رجیستری بشوند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!