سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

جدیدترین جدول مقایسه تعرفه‌های اینترنت ثابت غیرحجمی

جدیدترین جدول مقایسه تعرفه‌های اینترنت ثابت غیرحجمی

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ تعداد بازدید: 494

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با تصویب قانون اینترنت ثابت نامحدود و اجرایی شدن آن از 12 آذر سال جاری هیاهوی زیادی میان شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت رخ داد که تا هفته‌های گذشته نیز ادامه داشته است. زیرا هر کدام از این شرکت‌ها جهت رقابت با یکدیگر هر بار با تغییر در تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی سعی در جلب رضایت کاربران خود داشته‌اند.

یکی از مسائلی که شبهات بسیار زیادی را برای مشترکین ایجاد کرده است نحوه اعلام تعرفه‌ها از سوی شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت غیرحجمی می‌باشد. زیرا جدول‌های ارائه ‌شده توسط شرکت‌ها، همگی بر اساس ترافیک داخلی هستند، نه ترافیک اصلی. برای مثال در جدول ارائه ‌شده توسط های وب کاربر با خرید طرح 16 مگابیت 1100 گیگابایتی، تصور این را دارد که 1100 گیگابایت حجم در اختیارش قرار خواهد گرفت؛ در حالی‌ که این حجم بر اساس ترافیک داخلی و با نرخ 1 به 4 ارائه‌ شده است. به این معنا که فقط 275 گیگابایت از 1100 گیگابایت درج‌ شده در جدول‌های وب، مربوط به اینترنت بین‌الملل می‌شود  البته این قانون با نسبت‌های مختلف در جداول شرکت‌های دیگر نیز برقرار است.

یکی دیگر از موضوعات قابل بحث کاهش سرعت اینترنت کاربر پس از عبور از سقف مصرف منصفانه و رسیدن به حداقل سرعت یعنی 128 کیلوبیت بر ثانیه است. البته ارتباط به هیچ وجه قطع نمی‌شود و کاربر می‌تواند با خرید بسته‌های حجمی مجددا به سرعت اولیه سرویس خود بازگردد.

در زیر آخرین جدول مقایسه تعرفههای اینترنت ثابت غیرحجمی که بر اساس حجم بین‌المللی حساب شده است را می‌بینید.

جدیدترین جدول مقایسه تعرفه‌های اینترنت ثابت غیرحجمینظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!