سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

مدارس کل کشور تا سال 1400 هوشمند می‌شوند

مدارس کل کشور تا سال 1400 هوشمند می‌شوند

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ تعداد بازدید: 307

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با توجه به اهمیت هوشمند سازی مدارس و تاکید آن در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، رفتن به سمت مدارس هوشمند دیگر یک انتخاب نیست، بلکه ضرورتی است اجتناب‌ناپذیر که مدارس باید دیر یا زود به سمت آن حرکت کنند. لزوم ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور بر هیچ کس پوشیده نیست. یکی از راه‌های تحول در نظام آموزش و پرورش، خارج کردن مدارس از معلم محوری می‌باشد. با به روز کردن مدارس به تجهیزات هوشمند، استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی و اهمیت دادن به توانایی‌های دانش آموزان می‌توان در این مسیر گام برداشت.

مدارس کل کشور تا سال 1400 هوشمند می‌شوند

حال بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، طی همکاری وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش، مدارس کل کشور تا پایان سال 1400 هوشمند می‌شوند. موضوع هوشمند سازی مدارس در کل کشور طی ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ شده و در این زمینه، مرکز ملی فضای مجازی کشور نیز موظف به تدوین مصوبه‌ای برای تصویب در شورای عالی فضای مجازی است.

طبق مندرجات برنامه ششم توسعه در بخش بند ICT ، باید تا پایان کار دولت دوازدهم امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی، کمک آموزشی، رفع اشکال، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازی‌های رایانه‌ای آموزشی، استعداد سنجی و آموزش مهارت‌های حرفه‌ای برای دانش آموزان فراهم شود و این موضوع اخیرا جزو اولویت‌های تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته است. باید بدانید بر اساس ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه، ارائه‌ مهارت‌های فنی و اجتماعی به تمامی دانش‌آموزان شهرهای زیر 20 هزار نفر و روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ باید به صورت رایگان صورت گیرد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!