سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، پس از گذشت دو روز از اعلام مصوبه اینترنت غیرحجمی توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سرانجام امروز محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعرفه سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی را در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد.

اعلام نرخ اینترنت غیرحجمی توسط وزیر ارتباطان و فناوری اطلاعات

جهرمی علاوه بر این که تاریخ اجرای این مصوبه را پیش از آذر ماه سال جاری اعلام کرده است، ذکر چند نکته در این خصوص را ضروری دانست که در ادامه به آن می‌پردازیم:

1- این تعرفه سرویس‌های غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین 18 شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد؛ شرکت‌ها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکان برسانند که طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است.
2- این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکت‌ها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه (128 کیلو بیت در ثانیه) تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.
3- در مصرف منصفانه ترافیک داخلی بایستی حداقل دو برابر ترافیک بین‌الملل لحاظ شود.
4- تأکید مجدد می‌شود که این تعرفه صرفا برای دسترسی ثابت است.

از دیگر نکات مهم که رگولاتوری ارتباطی نیز به آن اشاره کرده است مختص بودن اینترنت غیرحجمی به سرویس‌های ثابت است.

حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن تأکید بر اینکه مصوبه اخیر، ارتباطی به خدمات همراه ندارد و تنها شامل مشترکان حوزه ثابت می‌شود، دلیل ورود به این موضوع را مقایسه بازار کشورمان با کشورهای دیگر بیان کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه در تمام دنیا خدمات اینترنت اپراتورهای همراه به صورت حجمی ارائه می‌شود و از نظر فنی هم امکان ارائه به صورت غیرحجمی را ندارند، ما هم در مصوبه اخیر اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ثابت را مدنظر قرار دادیم. البته مصوباتی پیش از این برای خدمات اپراتورهای تلفن همراه تعیین شده بود که امکان رقابت در قالب آن مصوبه را با اپراتورهای ثابت دارند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!