سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

سرانجام تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی

سرانجام تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۸/۲۱ تعداد بازدید: 345

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، تبدیل اینترنت ثابت حجمی به غیرحجمی با مصرف منصفانه پیش از این توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم پیشنهاد شده بود که به دلیل روبرو شدن با انتقادات شدید کاربران موقتا منتفی شد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که بارها وعده داده بود تا مدل و قیمت جدید فروش اینترنت در ایران را در صد روز اول کاری دولت دوازدهم نهایی کرده و به اجرا برساند سرانجام در صفحه رسمی اینستاگرام خود گفت: پس از دو ماه کار فشرده و انجام مطالعات اقتصادی و مذاکرات با اپراتورها و جمع‌بندی نظرات کاربران، امروز و در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات مدل غیرحجمی تعرفه سرویس‌های ثابت به تصویب رسید و جزئیات طرح طی دو روز آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.

سرانجام تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی

غیرحجمی کردن تعرفه اینترنت ثابت در کشور از وعده‌های بزرگ آذری جهرمی برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که ظاهرا در حال تحقق یافتن است. در این طرح قرار است تا مدل محاسبه هزینه‌های اینترنت ثابت از مدل فعلی که بر مبنای میزان حجم مصرف شده است به مدل غیرحجمی و مبتنی بر سرعت بالاتر تغییر یابد.

پیش از این در شهریور ماه سال جاری حسین فلاح جوشقانی سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران از در دستور کار قرار گرفتن بررسی نظام تعرفه اینترنت، مطابق با خواسته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: رگولاتوری مطالعه درباره چگونگی اصلاح نظام تعرفه‌ای اینترنت را در دستور کار دارد و پس از مطالعه کامل و بررسی‌های کارشناسی نتایج آن به کمیته تنظیم مقررات و ارتباطات اعلام خواهد شد.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نرخ اینترنت ثابت در سال 1392 برابر با 34 هزار و 287 ریال بوده است که اکنون به پانزده هزار و 400 ریال رسیده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!