سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

اینترنت 3G در قله اورست!

اینترنت 3G در قله اورست!

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۵/۱۳ تعداد بازدید: 1420

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، این روزها کم‌تر جایی بر روی زمین می‌توان یافت که به اینترنت دسترسی نداشته باشد. قله اورست نیز از این موضوع مستثنا نیست. همه چیز از اولین باری که اورست توسط Edmund Hillary و Tenzing Nirgay فتح شد، تغییر کرد.

پیش از این کوهنوردان اورست برای تماس از اینترنت ماهواره‌ای که هزینه زیادی نیز داشت استفاده می‌کردند و عدم آنتن‌دهی مناسب موجب ایجاد مشکلات فراوانی برای آنها می‌شد.

اینترنت 3G در قله اورست

اما دیگر این روزها با سرویس اینترنت 3G که شرکت Ncell Teliasonera در اورست و کشور نپال ارائه می‌دهد، نه تنها در زمان‌های حادثه می‌تواند به کوهنوردان کمک بسزایی نماید بلکه اشخاصی که موفق به فتح این قله 8848 متری می‌شوند، می‌توانند این لحظه مهم از زندگی خود را با دیگران از طریق اینترنت به اشتراک بگذارند.

در حال حاضر پوشش اینترنت 3G اورست از طریق هشت پایگاه رادیویی که تا سطح 5200 متری زمین راه‌اندازی شده‌اند، انجام می‌شود و انرژی مورد نیاز چهار ایستگاه از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌گردد.

این سرویس نه تنها برای کوهنوردان و فاتحان اورست بسیار پر کاربرد است بلکه برای مردم کشور نپال نیز نقطه مثبتی تلقی می‌شود، زیرا پیش از این تنها یک سوم از جمعیت 28 میلیونی این کشور فقیر تحت پوشش مخابراتی بودند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!