سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

ویدیوی آشنایی با اینترنت اشیا (IoT) و کاربردهای آن

ویدیوی آشنایی با اینترنت اشیا (IoT) و کاربردهای آن

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۵/۸ تعداد بازدید: 829

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، اینترنت اشیا (Internet Of Things) (IoT) محتوای جدیدی در دنیای تکنولوژی و ارتباطات است. به طور خلاصه "اینترنت اشیا" فناوری نوین و مدرنی است که درآن برای هر موجود زنده و اشیایی قابلیت فرستادن داده از طریق شبکه‌های ارتباطی ایجاد می‌شود.

در اینترنت اشیا مراحل ارسال داده‌ها به این صورت است که به سوژه مورد نظر یک شناسه و یک پروتکل (IP) تعلق می‌گیرد که داده‌های مورد نظر را برای پایگاه داده مربوطه ارسال می‌نماید. این داده‌ها از طریق اسمارت‌فون‌ها و انواع رایانه ها قابل مشاهده است.

آشنایی با اینترنت اشیا
اینترنت اشیا در حوزه‌های گسترده‌ای کاربرد دارد.از کاربردهای (IoT) می‌توان به خانه‌های هوشمند اشاره کرد، یعنی می‌توان وسایل خانه را از طریق اپلیکیشن‌های نصب شده در تلفن همراه کنترل کرد. اینترنت اشیا در زمینه حمل و نقل در سیستم‌های هوشمند کنترل ترافیک هم بسیار مفید است. همچنین اینترنت اشیا در زمینه‌های زراعت، کشاورزی، دامپروری و کارخانه‌ها و شهر هوشمند کاربرد بسیار زیادی دارد. این موارد تنها قسمتی از کاربردهای اینترنت اشیا است.

برای ظهور کامل اینترنت اشیا، نیاز به برطرف شدن مسائل زیادی است. موضوعاتی از قبیل چالش‌های فنی، رگولاتوری و مقرراتی، چالش‌های مربوط به صنایع و بازار وجود دارد. با وجود این مشکلات پیشرفت Iot با کندی مواجه است، از این رو تعدادی از فعالین حوزه اینترنت اشیا بر روی صنایع ویژه‌ای تمرکز کرده‌اند که به وسیله آن می‌توان به کم شدن هزینه‌ها، سریع شدن فعالیت‌ها و بازدهی بیشتر رسید که می‌توان به شهر هوشمند، بانکداری، بهداشت و درمان و خدمات عمومی اشاره کرد.

بسیاری از اپراتورهای بزرگ جهان در حال تست یا راه‌اندازی آزمایشی تکنولوژی نسل پنجم (5G) هستند که بستر ارتباطی برای ارتباط اشیا است و پیش‌بینی‌های صورت گرفته حاکی از این است که بسیاری از کاربردهای اینترنت اشیا تا سال 2020 میلادی صورت گیرد.ویدیوی آشنایی با اینترنت اشیا (IoT)

در ادامه می‌توانید فیلم آشنایی با اینترنت اشیا که همکاری دیگری از وب‌سایت رند و محمد قلی‌پور است مشاهده کنید. برای مشاهده ویدیوهای بیشتر محمد قلی‌پور به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!