سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

همراه اول، کنتورهای گاز را هوشمند می‌کند

همراه اول، کنتورهای گاز را هوشمند می‌کند

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۴/۲۹ تعداد بازدید: 302

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، در تاریخ‌ 25تیر ماه 1396‌ برای اولین بار در کشور کنترهای هوشمند گاز مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (NB-IOT) با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری، حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت به همراه مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران توسط اپراتور همراه‌اول رونمایی و راه‌اندازی شد.

با توجه به این که اولین بار در تاریخ‌ 9‌بهمن 1395 تفاهمنامه هوشمندسازی کنتورهای گاز کشور میان شرکت ملی گاز ایران و همراه اول به مرحله امضا رسید هم اکنون همراه‌اول تنها اپراتوری است که موفق به راه اندازی پایلوت این طرح شده است.

کنتور گاز همراه اول

با توجه به گفته‌های وحید صدوقی مدیرعامل اپراتور همراه‌اول در مراسم افتتاح پروژه‌های فاز‌ 3 شبکه ملی اطلاعات، در تاریخ‌ 21‌تیر اولین تست موفق کنتور گاز در شبکه NarrowBand-IOT انجام شد و در حال حاضر 5000 کنتور در فاز پایلوت در مرحله تولید می‌باشند.

از آنجایی که بیشتر کنتورها در طبقات تحتانی ساختمان قرار می‌گیرند اپراتور همراه‌اول با راه‌اندازی اولین شبکه NB-IOT در باند فرکانسی‌ 900 تحت باند نسل ‏4 به‌ دنبال هوشمند‌سازی کنتورهای آب، برق و گاز می‌باشد زیرا این شبکه با این باند فرکانسی تا‌6 طبقه زیر زمین را هم پوشش خواهد داد. در این پروژه که برای اولین بار در کشور توسط شرکت ارتباطات سیار ایران و شرکت ملی گاز در جهت مدیریت هرچه بهتر انرژی در کشور اجرا شده است، تمامی لایه‌های رادیو، شبكه، انتقال و Core در داخل بستر ارتباطي همراه اول به روزرساني می‌شود.

در پایان باید بدانید که همزمان با اولین ارائه کنتور هوشمند در منطقه، کشور وارد مرحله چهارم صنعتی شده و هوشمندسازی کنتورها، یکی از مهمترین حوزه‌های اینترنت اشیا (IOT) در جهان است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!