سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آشنایی با اتریوم (Ethereum)

آشنایی با اتریوم (Ethereum)

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۴/۱۲ تعداد بازدید: 3099

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، آیا تا بحال در خصوص ارزهای رمز پایه چیزی شنیده اید؟ در سال ۲۰۰۸ شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ، بیت کوین (ارز رمز پایه) را جهت ارسال وجه نقد بدون دخالت واسط هایی همچون بانک ها و موسسات مالی خلق نمود. ارزهای رمز پایه ، زیر مجموعه ای از ارزهای دیجیتالی است که از کنترل غیر متمرکز استفاده می کند.

چهار سال بعد جوان ۱۹ ساله ‌ای بر اساس این تکنولوژی موفق به طراحی پلتفرمی گردید که مرزهای مالی ، فراتر از آن چیزی که بیت کوین (Bitcoin) ارائه می‌ داد را در نوردید و سرانجام در سال 2013 موفق به انتشار این پلتفرم شد که به توسعه دهندگان امکان طراحی و ساخت برنامه های غیر متمرکز را می داد و این سیستم را اتریوم (Ethereum) نامید.

اتریوم (Ethereum)
در حال حاضر اتریوم به ارزشی بیش از 300 دلار رسیده و به یکی از مهم ‌ترین و قابل اعتماد ترین ارزها در دنیای مجازی تبدیل شده است و نگاه ها را به سمت خود جلب کرده است. در واقع اتریوم چیزی بیشتر از یک ارز دیجیتال است و از آن می توان به عنوان یک پلتفرم محاسبه مجازی نام برد که نرم‌ افزار آن قادر است یک بازار آنلاین و تراکنش‌ های قابل برنامه‌ ریزی ، که با نام قراردادهای هوشمند  شناخته می‌ شوند را پشتیبانی کند.

تفاوتی که بین این دو رقیب وجود دارد ، این است که اتریوم چیزی فراتر از یک ارز دیجیتال است اما بیت کوین یک وسیله برای نقل و انتقال یا ذخیره ارزش به شمار می ‌رود.
یکی از موارد قابل ذکر در خصوص امنیت اتریوم این است که به دلیل نرم ‌افزار پیچیده‌ ای که دارد میزان امنیت آن بیشتر و نفوذ به آن دشوارتر است و امکان حمله به اتریوم نسبت به بیت کوین کمتر می باشد.

نکته جالب توجه در این بحث وجود کیف پول های متعدد برای اتریوم می باشد که شامل :

1- کیف پول تحت وب: CoinPayments و Myetherwallet
2- کیف پول موبایل: Jaxx و Coinbase برای سیستم عامل‌های Android و iOS ، همچنین Ethereum Wallet فقط مخصوص iOS
3- کیف پول سخت افزاری: Ledger Nano و Trezor   

با همه این تفاسیر درست است به دلیل امنیت بالایی که این تکنولوژی های نوپا دارند دزدی از آن ها سخت تر از کارت های اعتباری می باشد اما اگر شما به فعالیت های مجرمانه بر روی کارت اعتباری‌ خود پی ببرید وجه آن ها برگشت ‌پذیر است اما در  بیت کوین و اتریوم این گونه نیست.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!