سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آموزش تصویری جلوگیری از هک شدن تلگرام

آموزش تصویری جلوگیری از هک شدن تلگرام

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۳/۲۰ تعداد بازدید: 3661

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، این روزها همه مردم به خصوص ما ایرانی ها درگیر نرم افزار ارتباط جمعی خاصی به نام "تلگرام" هستیم. تمام کارهای شخصی ، اداری و غیره ما به نوعی با تلگرام گره خورده است. در حال حاضر این اپلیکیشن جز پرطرفدارترین شبکه های پیام رسان در ایران می باشد به طوری که دارای 22 میلیون عضو در کشور است و از میان آنها 15 میلیون عضو فعال دارد.

اما یکی از نکاتی که همواره باید در استفاده از اپلیکیشن های مختلف به آن توجه کرد ، حفاظت و رمزنگاری برای امنیت بیشتر است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ممکن است شخصی به اکانت تلگرام شما دسترسی داشته باشد و بتواند به مکالمات شما دست پیدا کند؟ هرچند که شرکت تلگرام برای هک شدن سرورهایش مبلغ بالایی را به عنوان جایزه قرار داده و به گفته مدیران این شرکت ، اپلیکیشن تلگرام به راحتی هک نمی شود اما این احتمال همیشه می رود که این برنامه توسط فرد دیگری هک شود.

هک تلگرام

ا
ما اگر می‌خواهید از هک شدن احتمالی تلگرام خود جلوگیری نمایید به فعال کردن تائید دو مرحله ای اقدام نمایید. این روش ساده ترین راه موجود برای بالا بردن امنیت تلگرام است. گفتنی است که تائید دو مرحله ای به غیر از نیاز به پیامک تاییدیه شماره فرد ، به رمزی تعیین شده از سوی کاربر نیاز دارد که می توان این رمز را به همراه ایمیل خود در تلگرام وارد نمایید تا در صورت فراموشی ، در ایمیل خود به دست آورید. 

برای فعالسازی در منوی Settings به Privacy and Security بروید و در آن جا منوی two step verification را انتخاب کنید.

در این قسمت رمز را انتخاب و وارد نمایید. در مرحله بعدی Password Hint متنی را وارد نمایید که باعث می شود بدانید رمز عبورتان چه بوده اما اگر علاقمند نبودید می توانید بدون پر کردن از این مرحله بگذرید. در مرحله بعدی در قسمت Recovery Email ایمیل اصلی خود را وارد کنید و در انتها پیغام موفق آمیز بودن فعالسازی امنیت دو مرحله ای را در صفحه باز شده خواهید دید. هک شدن اکانت شما دیگر غیرممکن خواهد بود.

اما برای اینکه متوجه شوید آیا تا به حال هک شده ایم یا خیر باید به منوی Settings به Privacy and Security بروید و در آن به منوی Active Sessions رفته و به آسانی می توان مشاهده کرد که چه دستگاه هایی به اکانت تلگرام دسترسی دارند. لازم به توضیح است که شرکت تلگرام برای هک شدن سرورهایش مبلغ بالایی را به عنوان جایزه قرار داده زیرا به گفته مدیران شرکت ، این اپلیکیشن به راحتی هک نمی شود.


آموزش تصویری

در ادامه می توانید فیلم آموزش جلوگیری از هک شدن تلگرام را مشاهده کنید. این ویدیو با همکاری وب سایت رند و آقای محمد قلی پور تولید شده است. جهت مشاهده ویدیوهای بیشتر محمد قلی پور می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. همچنین می توانید اینستاگرام وب سایت رند را نیز از این لینک دنبال کنید.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!