سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

اجرای شهر هوشمند در منطقه آزاد انزلی توسط ایرانسل

اجرای شهر هوشمند در منطقه آزاد انزلی توسط ایرانسل

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۱/۱۸ تعداد بازدید: 335

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، هم زمان با سفر رئیس جمهور "دکتر روحانی" به استان گیلان ، اپراتور دوم کشور پروژه شهر هوشمند خود را در منطقه آزاد انزلی راه اندازی نمود. طبق گفته شرکت ایرانسل ، این سامانه‌ هوشمند برای نخستین بار در ایران و توسط اپراتور دوم تلفن همراه راه اندازی شده و در آن از تکنولوژی ‌های جدید در این زمینه همچون اینترنت اشیاء (IoT) استفاده شده است.

باید بدانید که سامانه شهر هوشمند ایرانسل قابلیت هماهنگی و یک دست سازی خدمات گوناگون شهری را در بستر هوشمند ایجاد می نماید تا مشترکین بتوانند در این سامانه خدمات شهری خود را به‌ آسانی دریافت نمایند.

انزلی شهر هوشمند
شایان ذکر است راه اندازی شهر هوشمند ایرانسل در سفر رئیس جمهور به استان گیلان در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ برای افتتاح پروژه های بزرگ اقتصادی و زیربنایی این استان انجام گردید. لازم به توضیح است که در فاز اول این پروژه برای عرضه خدماتی مانند مدیریت هوشمند پسماند شهرى ، آبیاری بهينه فضاهای سبز ، اندازه ‌گیری سطح آب مخازن و در فاز بعدی برای خدماتی مثل مدیریت هوشمند روشنایی معابر ، مدیریت پارکینگ‌ های شهری ، پایش کیفیت هوا و سرعت وزش باد در بستر این سامانه در منطقه آزاد انزلی ، برنامه ریزی گشت و اقدامات لازم انجام شده است.

گفتنی است ایرانسل سامانه‌ هوشمند پرداخت در بستر NFC را هم در انزلی به بهره ‌برداری رساند. این خدمات برای نخستین بار در  دهه‌ فجر توسط این اپراتور و "شرکت فناپ" در شهر اهواز رونمایی گردید. این راهکار با همكارى سازمان منطقه آزاد انزلى و بر بستر شبكه ارتباطى ايرانسل به بهره بردارى رسيده و با استفاده از آن ، فضای امن و قابل اطمینانی برای عرضه انواع خدمات پرداخت با سرعت و سهولت بيشتر ایجاد می گردد. از این رو درگاه‌ های پرداخت منطقه آزاد از جمله گمرک ، اماکن تفریحی ، سالن ‌های همایش به این تکنولوژی مجهز خواهند شد.

باید بدانید که مناطق آزاد به ‌عنوان پایگاهی برای اجرای دولت هوشمند و شهر هوشمند در نظر گرفته شده ‌اند که قرار است پس از موفقیت در این مناطق ، در تمام کشور اجرا گردند.


راه اندازی NFC در شهر اهواز

نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!