سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، در دومین دوره کنفرانس بین المللی سیستم ‌های نوین مخابرات بی سیم (5G) که از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ با حمایت شرکت مخابرات ایران و شرکت همراه اول ، توسط دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید ، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ، "دکتر سراییان" به عنوان سخنران حضور داشتند.

دکتر سراییان طی سخنانی گفت: در طول ۲۵ سال عمر خدمت خود در صنعت مخابرات ، همیشه دیده ام که تمام تکنولوژی ها پس از رسیدن به بلوغ و تجاری شدن ، وارد کشور می شدند ، اما در حال حاضر با افتخار اعلام می کنم که ۲سال قبل از اینکه مصرف کننده (5G) شویم ، با مفاهیم ، ادبیات و پیش نیازها آشنا شدیم و از این رو می توانیم در گسترش استاندارد آن نقش داشته باشیم و مطابق مسایل فرهنگی و امنیتی خود ، آنرا استانداردسازی کنیم.

دکتر سراییان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران

وی همچنین از برگزارکنندگان این کنفرانس درخواست کرد تا برای برگزاری موفق سومین کنفرانس در سال آینده ، باید مدیرعاملان بانک مرکزی و سایر بانک ها ، وزرای وزارتخانه ها ، شبکه های سینمایی و ویدیویی ، نمایندگان مجلس و شورای فضای مجازی باید در ردیف اول این همایش نشسته باشند زیرا که آنها ریل های زیرساخت های اصلی صنعت مخابرات می باشند.

سراییان با تاکید بر اینکه وزارتخانه ها و مدیران صنایع ، بازیگران اصلی صنعت ICT هستند ، گفت: اگر در اکوسیستم صنعت ICT چهار رکن مصرف کنندگان فناوری ، شرکا و پشتیبان ها ، اپراتورها و کنسرسیوم های فناوری و رگولاتوری دخیل شوند و همنوایی شکل بگیرد ، موجب ایجاد ثروت و ارزش برای کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از موفقیت فناوری نانو به عنوان الگویی برای صنعت ICT در کشور یاد کرد و ادامه داد: مزیت رقابتی ، خلق ثروت و افتخار موفقیت فناوری نانو در کشور ، مدیون ۱۵سال تلاش و مطالعه و تحقیق در این زمینه می باشد و این بدان معناست که در صنعت مخابرات نیز ۱۵سال تلاش ، مطالعه و تحقیق لازم است تا ما را به نتیجه و موفقیت مطلوب برساند.

در انتها باید توضیح داد که نسل پنجم اینترنت تلفن همراه ، برای نخستین بار قبل از تجاری سازی ، وارد ایران شد و مخابرات ایران در تلاش است تا همه پیش نیازهایش را در حد ممکن ایجاد نماید و متناسب با زیرساخت ها ، دانش ، تخصص و توان خود استانداردهایش را فراهم کند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!