سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

مشترکین اینترنت همراه به مرز 40 میلیون رسید

مشترکین اینترنت همراه به مرز 40 میلیون رسید

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ تعداد بازدید: 152

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، در حالی که  در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ مرحله اول طرح تفکیک ترافیک و شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شد ، معاون وزیر ارتباطات از افزایش شمار مشترکین موبایل باند پهن و کم شدن هزینه مهاجرت نخبگان خبر داده است. از نظر "محمد جواد آذری جهرمی" ، اصلی ترین استراتژی دولت برای گسترش زیرساخت های ارتباطی مانند راه اندازی شبکه ملی اطلاعات می تواند بستری برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری ملی و رونق کسب و کارهای موفق باشد.

وی با اشاره به اهمیت بهره مندی از خدمات داخلی مانند موتور جستجوی بومی و ایمیل ملی مبتنی بر زیرساخت های ارتباطی کشور ادعا کرده تا به حال بالغ بر ۱۳۰هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات به وجود آمده و پیش بینی می شود سالانه یکصدهزار شغل دیگر نیز شکل گیرد.

محمد جواد آذری جهرمی

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه افزود: هم اکنون با ایجاد وسیع شغل در بخش مورد بحث ، بخش عمده ای از نیاز مهاجرت نخبگان کشور مرتفع شده و از طرفی تعداد جوانان آماده ورود به بازار کار در حال افزایش است. ایشان با اشاره به سرمایه گذاری های کلان در حوزه گسترش سطح دسترسی اینترنت کشور می گوید از ۳۰۰هزار مشترک اینترنت تلفن همراه در سال ۱۳۹۲ به بیش از ۴۰میلیون مشترک اینترنت همراه رسیده ایم.

شایان ذکر است طبق تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، بیشتر از ۱۲هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و ۵هزار میلیارد تومان توسط دولت در بخش زیرساخت هزینه شده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!