سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

موسسه ITU پیش نویس مشخصات 5G را منتشر کرد

موسسه ITU پیش نویس مشخصات 5G را منتشر کرد

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ تعداد بازدید: 242

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، با معرفی و تست شبکه و محصولات اینترنت 5G ، هنوز بدنه این صنعت نتوانسته بر روی یک استاندارد و مشخصات ویژه به توافق برسند. اما به تازگی موسسه ITU پیش نویسی از مشخصات اینترنت 5G اعلام کرده است و همه را به رعایت این مشخصات تشویق کرده زیرا با رعایت کردن این مشخصات می ‌توان به کارایی مورد انتظار نیز دست یافت.

در پیش ‌نویس مشخصات اینترنت 5G این چنین آمده: کاربران می ‌توانند روی این شبکه‌ از دانلود با سرعت ۱۰۰مگابیت و آپلود ۵۰مگابیتی بهره مند شوند. همچنین کاربران نباید تاخیری بیشتر از ۴ میلی‌ ثانیه داشته باشند. در شبکه ‌های تلفن همراه نسل چهارم LTE با تاخیر ۲۰ میلی ثانیه ‌ای مواجه بودیم که تاخیر بسیار کم برای استفاده کاربران تلفن همراه بسیار ضروری است. موسسه جهانی مخابرات انتظار دارد شبکه 5G در قطارهایی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت نیز به خوبی کار کند و به عنوان یک اینترنت خوب و پرسرعت در این قطارها تلقی شود.

سیم کارت 5G

در حاشیه سایت های عرضه کننده شبکه ‌های سلولی باید بتوانند حداقل یک دان ‌استریم ۲۰ گیگابیتی و یک آپ ‌استریم ۱۰ گیگابیتی برای مشتریان فراهم نمایند. این تکنولوژی باید بتواند در هر یک کیلومتر مربع بیش از یک میلیون کاربر یا دستگاه را تحت پوشش قرار دهد. البته عده ای از کارشناسان عقیده دارند این بند آخر مربوط به عرضه اینترنت اشیا با سرعت پایین می باشد. مانند مناطق شهری پر از اسمارت ‌فون ها ، در غیر این صورت نمی‌ توان در یک کیلومتر مربع یک میلیون ارتباط اینترنت پرسرعت دایر کرد.

به احتمال زیاد این مشخصات اینترنت 5G در نشست ماه نوامبر موسسه ITU مورد تصویب نهایی و جهانی قرار بگیرد. شرکت ITU پیش‌نویس مشخصات اینترنت 5G را انتشار داده تا در ماه‌ های آینده بتواند نظرات و پیشنهادات شرکت ‌ها ، توسعه ‌دهنده ها و کارشناسان را جمع آوری و جمع‌ بندی نماید.

گفتنی است تصویب این مشخصات ، یک گام بزرگ برای اجرایی شدن اینترنت 5G می باشد. اگرچه همان ‌طور که گفتیم برخی شرکت های مخابراتی یا سخت ‌افزاری در تلاش هستند تا به صورت چراغ خاموش اینترنت 5G را پیش ببرند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!