سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

چرا دامنه Sumo.com به قیمت ۱/۵ میلیون دلار خریداری شد؟

چرا دامنه Sumo.com به قیمت ۱/۵ میلیون دلار خریداری شد؟

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۲/۳ تعداد بازدید: 1032

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، سایت Sumo.com وب سایتی است که ابزارهای افزایش ترافیک و بازاریابی به شرکت ها عرضه می کند که البته پیش از این با دامنه SumoMe.com فعالیت می کردند تا اینکه مدیران آن ، پس از شش سال و نیم تلاش و پرداخت بهایی برابر با ۱/۵میلیون دلار آن را خریداری کردند.

این آدرس به همراه Russia.com مقام هشتاد و سومین دامنه خریداری شده گران قیمت را به خود اختصاص داده است. بنیانگذار سایت Sumo.com "نوها کیگین" در این خصوص گفت: این کار به سادگی پرداخت پول هم نبود و برای تحقق آن مدت زمان زیادی را صرف شد. ما برای این مظور چند مشاور استخدام کردیم تا این دامنه را برایمان خریداری کنند. اما این تلاش با شکست مواجه شد و در ادامه SumoS.com را خریداری کردیم تا احساس بهتری پیدا کنیم. همچنین از گروهی درخواست کردیم تا ایمیل های ساختگی از سوی ما برای دیگران ارسال نماید تا شاید مالکان دومین ها را به فروش تشویق نماییم. حتی من این ایمیل را به مدت ۷سال و هر ۶ماه یک بار ارسال می کردم تا شاید موفق به خرید شوم.

متن ایمیل به این صورت بود

واقعا این نام دامنه را دوست دارم و خوشحال می شوم که بر سر خرید آن با شما مذاکره کنم. آیا علاقمند به فروش هستید؟

سایت sumoنمایی از صفحه نخست سایت Sumo.com

وی در ادامه این چنین گفت: خوشبختانه سرانجام این دومین را خریداری کردیم ولی پس از این اتفاق به همه گزینه هایی که با ۱/۵میلیون دلار می توانستم داشته باشم فکر کردم. چیزهایی از قبیل ماشین سوپر اسپرت McLaren F1 ، جت خصوصی یا پنج خانه در آستین (مرکز تگزاس) ، در صورتی که Sumo.com برای من سقفی نمی شد که در زیر آن آرامش داشته باشم اما باز هم می دانستم که بهترین تصمیم را گرفته ام.

دلایل Noah Kagan به این ترتیب است:


- یک کلمه است

وی می گوید: مارک زاکربرگ (موسس فیسبوک) من را در TheFacebook.com استخدام کرد. به نظر اسم عجیبی می آید اینطور نیست؟ مارک نیز اینطور فکر می کرد. از این رو زاکربرگ هر دامنه ای با اسم فیسبوک را خریداری کرد. یکی از دوستانم که دامنه Facebook.org را داشت ، با گرفتن ۳۵۰۰ سهم فیسبوک دامنه خود را فروخت و در حال حاضر این سهام بیشتر از ۸۰۰ هزار دلار ارزش دارد. فقط تصور کنید چه میزان پول برای باقی دامنه ها صرف شده است. هر شخصی می تواند یک اسم دو یا سه قسمتی داشته باشد اما یک اسم تک ، اعتبار بسیار بالایی دارد.- چهار حرف دارد

یک اسم چهار حرفی است که به آسانی در ذهن می ماند. وی از زمانی که در وب سایت دیگری به نام Mint.com مشغول به کار بوده است چنین می گوید: Aron Patzer قصد خرید Mint.com را داشت و من به شدت با او مخالفت می کردم چون فکر می کردم که خدمات و محصولی که عرضه می گردد مهمتر است و خریداران به نام سایت اهمیتی نمی دهند. اما Aron اعتقاد دیگری داشت و ۳درصد شرکت را فروخت تا بتواند مالک دومین شود که امروز این دامنه ۸/۱ میلیون دلار قیمت دارد و این دلیل اهمیت دامنه برای Aron را به خوبی توضیح می دهد.- پرچم تان را بالای کوه برافرازید

وی ادامه داد: آیا می دانید چند شرکت به نام Sumo هستند؟ بسیار زیاد. افراد زیادی به صورت مداوم رابطه من را با دیگر Sumoها پرسیده اند (که البته زمینه کاری آنها کاملا متفاوت از من بوده است). تحمل این حرف واقعا مشکل است ، از این رو ما سایت Sumo.com را با عنوان ابزارهای مجانی بازاریابی برای وب سایت ها ، به صورت ویژه درآوردیم.

درست است که ۱/۵ میلیون دلار رقم بالایی برای یک دومین به حساب می آید ولی نشان دهنده این است که ما در کارمان جدی هستیم و آمده ایم تا بمانیم.

  


نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!