راهنمای تنظیمات فروشگاه :

با توجه به ارائه نسخه جدید سایت و اینکه فروشگاه شما از نسخه قبلی به نسخه جدید منتقل شده است جهت استفاده از تنظیمات پیشرفته تر در سایت جدید پیشنهاد می کنیم ، نسبت به اعمال این تنظیمات اقدام نمایید. به عنوان مثال هدر سایت خود را با توجه اندازه ها و جانمایی جدید به سایت اضافه نمایید.

در صورتی هم که یک فروشگاه جدید ایجاد کرده اید ، به شما پیشنهاد می کنیم به موارد زیر توجه داشته باشید.

جهت اعمال تنظیمات فروشگاه ، پس از ورود به سایت در منوی سمت راست پنل کاربری روی گزینه فروشگاه من کلیک نموده و گزینه تنظیم فروشگاه را انتخاب نمایید.


معرفی گزینه های صفحه تنظیم فروشگاه :

۱- نشانی اینترنتی :
در این قسمت نشانی اینترنتی انتخاب شده توسط خود در زمان ایجاد فروشگاه را ملاحظه می نمایید. لازم به ذکر است این نشانی ، قابل تغییر و ویرایش نیست.


۲ - نام فروشگاه :

نام فروشگاه همان Title (عنوان) سایت شما در فضای مجازی است و انتخاب درست و عدم تغییر آن نقش به سزایی در افزایش بازدید سایت اختصاصی شما دارد ؛ بنابراین  پیشنهاد می کنیم نکات زیر را به دقت مطالعه و رعایت نمایید :

   -  از زبان فارسی در آن استفاده نمایید. چراکه اکثر کاربران فارسی زبان ، از زبان فارسی جهت جستجو در موتورهای جستجو استفاده می کنند.

   -  حتما از نام تجاری خود در این قسمت استفاده کنید ، چراکه با همین نام در موتورهای جستجو شناسایی شده و در صورتی که نام شما در این موتورها جستجو شود و شما نیز در این قسمت نام خود را درج نموده باشید ، به عنوان یکی از نتایج بالاتر به کاربران معرفی خواهید شد و بدیهی است در این صورت ، وب سایت شما به صورت مستقل از موتورهای جستجو بازدید خواهد داشت.

   -  نکته بسیار مهم در این مورد این است که تعداد کارکتر مجاز از نظر موتور جستجوگر گوگل ، جهت درج در تایتل یک سایت با احتساب فاصله ها ۶۶ کاراکتر است. بنابراین شما برای بازدید بیشتر سایت خود ، می توانید علاوه بر نام تجاری خود که حتما باید در ابتدای این قسمت قرار گیرد ؛ از عبارت ها و کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت خود نیز استفاده نمایید.

   -  فرض می کنیم نام فروشگاه شما دامنه یک است. در این مثال در قسمت نام فروشگاه ابتدا عبارت دامنه یک را درج نموده و سپس عبارت هایی همچون ، خرید دامنه ، فروش دامنه و دامنه رند را درج می نماییم.


   -  بدین ترتیب شما بر اساس کلمات و عبارات وارد شده ، به عنوان یک سایت هدفمند و مفید ، در راستای جستجوی کاربران روی عبارتهای فوق ، توسط گوگل شناسایی شده و هنگام جستجوی کاربران روی این عبارات به عنوان یکی از نتایج اولیه جستجو ، توسط گوگل به کاربران معرفی خواهید شد.


   -  سعی کنید از ویرایش و تغییر نام فروشگاه بنا به دلایل فنی که بخشی از آن در بندهای فوق ذکر شده است ، اجتناب نمایید. بنابراین یک بار با تامل و به دقت این نام را انتخاب نموده و دیگر آن را تغییر ندهید.


۳ - انتخاب هدر :

جهت انتخاب هدر روی گزینه انتخاب کلیک نموده و فایل هدری را که قبلا طراحی و آماده نموده اید ، انتخاب کنید.

لطفا زمان طراحی هدر سایت خود به نکات زیر دقت نمایید :

   -  اندازه هدر ۹۶۰ پیکسل در عرض و ۱۸۸ پیکسل در ارتفاع است. (در زمان طراحی فایل دقت نمایید که معیار اندازه بر روی پیکسل تنظیم شده باشد و نه سایر معیارها مثل سانتیمتر و ...)

   -  فرمت فایل هدر باید در قالب یکی از فرمت های JPG ،  PNG یا GIF باشد.

   -  حجم فایل هدر حداکثر باید ۸۰ کیلوبایت باشد.

   -  با توجه به بزرگ بودن اندازه فایل هدر در سایت جدید و تناسب با قالب گرافیکی پیش بینی شده ، جای مجزایی جهت قرار دادن لوگو در نظر گرفته نشده و در صورت علاقه مندی به جانمایی لوگو در سایت اختصاصی خود ، از لوگو در فایل طراحی شده هدر استفاده نمایید.


۴- انتخاب قالب گرافیکی :

در نسخه جدید سایت ، امکان انتخاب قالب های گرافیکی متنوع و مختلفی برای شما فراهم شده است. در حال حاضر یک قالب گرافیکی در سایت موجود است و همه فروشگاه ها به صورت خودکار روی آن قالب قرار داده شده اند. اما به زودی با افزودن قالب های جدید ، شما امکان انتخاب قالب های متنوع و مختلفی را خواهید داشت. لازم به ذکر است در زمان اضافه شدن این قالب ها ، به شما اطلاع رسانی لازم خواهد شد.


۵- درباره ما :
در نسخه جدید سایت ، سعی شده است که سایت اختصاصی شما ، هر چه بیشتر شبیه به یک سایت مجزا و اختصاصی باشد. فروشگاه اینترنتی شما دارای منوی اختصاصی است که در آن گزینه های درباره ما و تماس با ما به صورت مجزا قرار داده شده است. بنابراین نسبت به تکمیل کادر درباره ما اقدام نمایید. متن درباره ما می تواند شامل معرفی مختصری از سابقه ، فعالیت ها ، مجوزها ، تخصص و  ... مربوط به شما یا برند تجاری شما باشد.


۶-  تماس با ما :

در قسمت تماس با ما می توانید انواع اطلاعات تماس خودتان را از جمله تلفن های تماس ثابت ، همراه ، فاکس ، ایمیل و ... درج نمایید.

نکته مهم : توجه داشته باشید که پس از پایان تمام این مراحل حتما باید گزینه ذخیره را کلیک نمایید.
لازم به ذکر است این اطلاعات بنا به دلایل فنی و همچنین جهت تطابق با قوانین و مقررات سایت ، ابتدا توسط اپراتورهای سایت رند بررسی شده و سپس در اولین ساعات کاری در سایت قرار داده خواهد شد. بنابراین در صورت اعمال تغییرات و کلیک روی گزینه ذخیره ، تا تایید و آپلود شدن تغییرات در سایت اختصاصی خود صبر کنید و از کلیک مجدد روی گزینه ذخیره اجتناب نمایید.