سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

ثبت دامنه با کلمه کلیدی Bank متوقف شد

ثبت دامنه با کلمه کلیدی Bank متوقف شد

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۵/۳۱ تعداد بازدید: 1237

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، چند روزی است که از اعلام خبر عدم تایید دامنه توسط ایرنیک می گذرد که امروز با مورد عجیب تری مواجه شدیم. عدم ثبت دامنه هایی که دارای کلمه کلیدی Bank هستند. این خبر در ابتدا به نظر شایعه می رسید ولی با پیگیری هایی که توسط وب سایت رند صورت گرفت ، مهر تایید بر این خبر زده شد.

بانک ممنوع
در ابتدا سعی کردیم با مرکز تماس ایرنیک صحبت کنیم که حاصل این پیگیری جواب های نامشخص همیشه بود. جواب هایی چون مجوز برای ثبت این دامنه وجود ندارد و یا اینکه طبق دستورالعمل امکان ثبت این دامنه وجود ندارد. وقتی پیگیر شدیم که دستورالعمل از کجا آمده و شامل چه کلماتی است باز هم جواب قانع کننده ای نگرفتیم و با این جمله مکالمه ما تمام شد. -تعداد کلمات بسیار زیاد و نامحدود است و امکان انتشار آن وجود ندارد-

اما برای اخذ مجوز به سراغ ارشاد و پورتال جامع خدمات رسانه های دیجیتال رفتیم. در این مکالمه جواب های بهتری شنیدیم و افراد پاسخگو با صبوری و منطق جواب سوالات ما را دادند. نکته ای که در صحبت این عزیزان وجود داشت این بود که دامنه های با کلمه کلیدی Bank توسط دستور پلیس محترم فتا اجازه ثبت ندارند چراکه ثبت این گونه دامنه ممکن است برای برخی از اقشار جامعه فریب دهنده باشد. همچنین طبق گفته های مسئول پاسخگو تمامی دامنه هایی که کلمه کلیدی Bank را دارند غیرقابل ثبت هستند.

این جواب تا حدودی ما را قانع کرد چراکه ممکن است برخی از افراد سودجو قصد فریب دادن مردم را داشته باشند. ولی قضاوت این موضوع را به عهده مخاطبین و خوانندگان خود می گذاریم.

اما این که چقدر این موضوع جدی است و آیا با تمامی افراد و تمامی دامنه های ثبت شده ، رفتاری یکسان اجرا می شود یا نه ، سوالی بود که ذهن ما را بیشتر از قبل به خود درگیر کرده بود. به همین منظور اقدام به ثبت دامنه www.BankeRond.ir کردیم. پس از گذشت یک روز از ثبت دامنه مشاهده کردیم که دامنه تایید نشده و نامه ای با متن زیر برای ما ارسال شد.

سلام،

دامنه: bankerond.ir

ثبت این دامنه تنها با تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال امکان‌پذیر خواهد بود.

به این منظور شما باید با ورود به سامانه زیر:

http://login.saramad.ir/Pages/domain.aspx

و درخواست خود مبنی بر دریافت تأییدیه برای دامنه مورد نظر را ارسال نموده و منتظر دریافت پاسخ این مرکز باشید.

بانک رند
این خبر به همراه توضیحات داده شده توسط ایرنیک و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و نتیجه ثبت یک دامنه که شاید هیچ وقت نام یک بانک رسمی در کشور نباشد ، نشان دهنده ممنوعیت ثبت دامنه های با کلمه کلیدی Bank است.
کاربران و دامینرها شاید مجبور باشند برای همیشه با ثبت دامنه هایی که کلمه Bank را یدک می کشند خداحافظی کنند و روی به خرید دامنه های از پیش ثبت شده آورند. شاید همین موضوع دامنه های شامل Bank را گرانتر از پیش کند. نظر شما درباره این محدودیت چیست ؟

شما می توانید تمامی دامنه هایی که شامل کلمه بانک هستند و در سایت رند آگهی شده اند را در لینک زیر مشاهده نمایید :

دامنه با کلمه کلیدی Bank

نظرات
Comments

0
0

به تازیکی دیده شده دامنه هایی با کلیدواژه بانک تایید نمیشه قانون گذاران قطعا دلیلی منطقی برای کارشون داشتن. ولی خیلی دامنه ها دارای کلمه بانک هستند ولی هیچ ارتباطی به امور بانکی و مالی ندارن. مثل بانک کتاب یا بانک تست، بانک سوال و ... واضح هست که بانک در اینجا به معنی (منبع) هست نباید با کلمه (بانک) در دامنه بصورت سیاه و سفید برخورد بشه و مفهوم و محتوا هم مهم هست از مسئولین محترم خواهشمندم تجدید نظر کنند

333 روز پیش قبل
SR60
0
0

بانکها چه فرقی با بقیه واحدهای تجاری دارند؟ مثلا با شرکتهای بیمه و یا سایر شرکتها چه امتیازی دارند که همچین قانونی باید وضع شود؟ در ضمن شاید یک سایت بخواهید در یک زمینه مثلا بانک ایده یا بانک کتاب یا بانک فیلم فعالیت کند. چرا باید از استفاده از کلمه بانک در نام سایت محروم شود؟!

328 روز پیش قبل

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!