سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، مهندس محمد جواد آذری جهرمی با 152 رای موافق، 120 رای مخالف و 7 رای ممتنع و 9 رای باطله از نمایندگان مجلس، به عنوان وزیر ارتباطات دولت دوازدهم برگزیده شد.

آن‌طور که حسن روحانی، رئیس جمهور کشور می‌گويد جهرمی شخصی است که آزادی را فدای امنيت نخواهد کرد و اين دو را با هم طلب می‌کند. به عقيده روحانی، جهرمی می‌تواند از حقوق مردم در شبکه‌های اجتماعی و اشتغال آنها در فضای مجازی حراست نماید.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات


آشنایی با محمد جواد آذری جهرمی

محمد جواد آذری جهرمی در سال 1360 در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. جهرمی دارای لیسانس مهندسی برق قدرت از دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) است. وی ابتدا در سازمان تنظیم مقررات به مدت 6 سال به عنوان مدیر کل و پس از آن در هیات مدیره شرکت رایتل و ارتباطات زیرساخت و در نهایت به عنوان معاون وزیر ارتباطات و رییس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت منصوب شد.

ارائه مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات، چشم پوشی از سود ارتباطات زیرساخت به نفع مردم و کاربران و تدبیر و کمک به کاهش تعرفه اینترنت در این مدت کوتاه نشان دهنده جسارت، هوشمندی و قدرت اجرایی این جوان متولد بعد از انقلاب اسلامی است.

جالب است بدانید که با شروع فعالیت جهرمی در ارتباطات زیرساخت، قفل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات شکسته شد و بعد از انتظار 10 ساله مراکز تبادل ترافیک در کشور راه اندازی گشت. جهرمی‌ پیشتر با انتشار برنامه‌های خود، از فناوری‌های جدید در عصر انقلاب دیجیتالی گفته بود. او باور دارد که اینترنت اشیا، کلان‌داده، رایانش ابری، نسل پنجم شبکه موبایل و هوش مصنوعی عواملی هستند که باید به آنها پرداخت و کشور را برای میزبانی از آنها آماده نمود.

حال باید منتظر برنامه‌های آینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود. به نظر شما جهرمی ادامه رو سیاست واعظی است یا روش دیگری را برای فعالیت در پیش دارد؟نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!