سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، تکنولوژی اینترنت اشیا به سرعت در حال تغییر دنیا می‌باشد و هدف از افزایش کاربرد اینترنت اشیا غلبه بر چالش‌های مهم دنیای فناوری و تسهیل ارائه خدمات جذاب به مشتریان خصوصی، دولتی و همین‌طور شهروندان اعلام شده است. با توجه به پرسشنامه‌ای که از بیش از 500 صنعت و شرکت بزرگ دنیا تهیه شده است تعداد وسایل متصل به اینترنت تا سال 2016 برابر 6.6 میلیارد بوده و این رقم تا سال 2021 به 22.5 میلیارد خواهد رسید، همچنین میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در حیطه اینترنت اشیا تا سال 2021 از مرز 4.8 تریلیون دلار خواهد گذشت.

در پی این تحول عظیم تصمیمی برای برگزاری کارگاه بین‌المللی آموزش اینترنت اشیا با همکاری نمایندگان اتحادیه جهانی مخابرات برای پیاده‌سازی نقشه راه اینترنت اشیا در ایران گرفته شد.

اینترنت اشیا در ایران

با توجه به گفته‌های وحید یزدانیان رئیس دانشکده پست و مخابرات، از آنجایی که ایران در حوزه اینترنت اشیا در دنیا پیشرو است و نمایندگان اتحادیه جهانی مخابرات توانایی بالای علمی و اجرایی ایران و شرکت‌کنندگان در این حوزه را از نزدیک دیده‌اند، برای همکاری و تبادل اطلاعات برای پیاده‌سازی نقشه راه اینترنت اشیا در ایران اعلام آمادگی کردند.

نمایندگان اتحادیه جهانی مخابرات معتقدند که فعالیت‌هایی که ایران در زمینه اینترنت اشیا انجام داده است بیش از انتظارات می‌باشد.

وحید یزدانیان تصریح کرد: از فعالانی که در این حوزه با تبادل و اشتراک‌گذاری اطلاعات، تعامل خوبی با هم برقرار کردند می‌توان به اپراتورها، ارائه دهندگان خدمات و بهره گیرندگان سرویس اشاره کرد. برای مثال در زمینه انجام پروژه اینترنت اشیا در حوزه خودرو، نمایندگانی در این زمینه با اپراتورها وارد مذاکره شده‌اند که در آینده نتایج آن مشخص خواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!