سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

سرانجام توقف فروش اینترنت حجمی و جزئیات آن

سرانجام توقف فروش اینترنت حجمی و جزئیات آن

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۵/۱۰ تعداد بازدید: 59

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، پس از شنیدن خبرهایی از توقف فروش اینترنت حجمی و جایگزینی آن با سرویس‌های نامحدود سرانجام طرح اینترنت حجمی و جزئیات آن منتشر شد. با توجه به گفته‌های صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از آنجایی که تغییر فروش اینترنت حجمی به غیر حجمی از مرداد ماه 1395 با استقبال خوبی روبرو نشده بود در نتیجه برای بهبود اجرای این طرح فروش اینترنت حجمی متوقف شده است.

یکی از نکات مهم در این بحث نام اینترنت نامحدود است که به اشتباه در ذهن کاربران نقش بسته است، در صورتی که بر خلاف روش‌های گذشته که فروش اینترنت تعرفه محور بوده  هم‌اکنون به اتصال محور سوق داده شده است.

عباسی شاهکوه و اینترنت حجمی

به طور کلی برای مصرف منصفانه در دنیا یک حد مصرفی در نظر گرفته می‌شود که می‌توان آن را به 2 حالت مختلف تقسیم کرد: در حالت اول در صورتی که مصرف از مقدار مشخصی بیشتر شود سرعت اینترنت را کاهش می‌دهند و در حالت دوم کاربران می‌توانند حجم اضافی خریداری کنند. از آنجایی که کاربران ایرانی با خرید حجم اضافی آشنایی داشته و تاکنون از این روش استفاده می‌کردند، به همین سبب در این پروژه روش دوم برگزیده شده است، همچنین هزینه‌ای که کاربران برای حجم اضافه می‌پردازند تقریبا مانند گذشته است. به این صورت که هر گیگ ترافیک بین الملل سه هزار تومان و ترافیک داخلی نصف این مبلغ می‌باشد.

در پایان عباسی برای رونق ترافیک داخلی چنین گفت: در این مصوبه امکان فروش حجم اضافی بین الملل تا 40 درصد ارزان‌تر پیش بینی شده، و کاهش قیمت حجم داخلی اضافه تا یک دهم قیمت نیز ممکن است که تفاوت تخفیف مجاز حجم داخلی و خارجی، برای رونق ترافیک داخلی است. با توجه به مصرف کاربر و در صورت تمایل، امکان تبدیل هر گیگ ترافیک خارجی به 2 گیگ ترافیک داخلی نیز فراهم شده است. برای مثال متقاضی می‌تواند 5 گیگ ترافیک خارجی را با 10 گیگ ترافیک داخلی جا به جا کند.

در ادامه می‌توانید قیمت نهایی مصوبه برای سرویس‌های گوناگون را در جدول زیر مشاهده نمایید.

جدول اینترنت نامحدودنظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!