سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، در راستای حضور دکتر قنبری رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه الکامپ2017، وی از افزایش 30 برابری ظرفیت زیرساخت شبکه مخابرات کشور خبر داد. رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات این چنین گفت: از آنجایی که شرکت مخابرات نقش بسزایی در توسعه ارتباطات کشور دارد و به عنوان عرضه کننده زیرساخت‌های استانی مطرح است، در صورت توسعه نیافتن شرکت مخابرات هرچقدر هم ارتباطات در کشور افزایش یابد باز هم با هدف مورد نظر فاصله زیادی خواهیم داشت و این یک نقطه محدود کننده خواهد بود.

در همین راستا یکی از برنامه‌های شرکت مخابرات، توسعه ظرفیت حداقل بیش از 10 برابر حال است، همچنین می‌خواهیم ظرفیت را در کل کشور تا 30 برابر افزایش دهیم.

افزایش زیرساخت مخابرات

از دیگر برنامه‌های مخابرات که سمیع الله صادقی معاون تجاری شرکت مخابرات با هدف افزایش استفاده محتوای داخلی در راستای شبکه ملی اطلاعات و اهداف اقتصاد مقاومتی از آن خبر داد تفکیک سه گانه ترافیک اینترنت در کشور می‌باشد که این پروژه باعث کاهش 50 درصدی تعرفه ترافیک کشوری خواهد شد و قیمت ترافیک سایت‌های داخلی که در دیتاسنتر مخابرات ایران، میزبانی می‌شوند، از اینترنت بین‌الملل و اینترنت کشوری ارزان‌تر محاسبه خواهد شد. همچنین تولید محتوای داخلی موجب تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال می‌شود و بستری برای کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ها می‌باشد.

با ارائه ترافیک داخلی TCI برای محتوای داخلی امکان استفاده از بستر داخلی مخابرات برای کاربران و مشترکین این شرکت در کنار ترافیک کشوری و ترافیک اینترنت بین الملل فراهم خواهد شد و برای ارائه محتوای داخلی از طریق بستر مخابرات به مردم با 10 شرکت تجمیع کننده (اگریگیتور) قرارداد منعقد شده است. استارتاپ‌ها از طریق اگریگیتور می‌توانند محصولات خود را در این سامانه ارائه دهند.

به گفته صادقی و با توجه به گذشت کمتر از 2 ماه از اجرای این طرح، ظرفیت خوبی برای دیتاسنتر مخابرات درنظر گرفته شده است و بیش از ۲۰ گیگابیت ترافیک در این بازه زمانی از این طریق مبادله شده است.

صادقی گفت: درآینده نیز قصد داریم میزان مصرف مشترکین مخابرات را نامحدود کنیم به نحوی که ترافیک داخلی برای مشترکان مخابرات با پرداخت آبونمان ثابت نامحدود شود و فقط مشترکین برای اینترنت کشوری و بین المللی هزینه پرداخت کنند. به این ترتیب اینترنت مشترکین مخابرات برای استفاده از شبکه داخلی هیچ وقت قطع نخواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!