سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، مراسم افتتاح پروژه‌های همراه اول در راستای فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در تاریخ 25‌تیر 1396 برگزار شد. در این مراسم مهندس وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول در حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات، معاونان ایشان و جمعی از مدیران صنعت مخابرات به بیان دستاوردها و عملکرد همراه اول در فاز سوم شبکه ملی پرداخت.

به گفته وی: امروز پروژه‌های همراه اول در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات با حضور وزیر محترم ارتباطات و معاونان ایشان، رئیس دانشگاه صنعتی شریف و دکتر عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افتتاح خواهد شد. پس از گذشت تقریبا 5 ماه از افتتاح فاز دوم شبکه ملی و با توجه به این که مراسم قبلی در تاریخ 11‌بهمن برگزار شده بود اینک زمان آن رسیده که دستاوردهای این مدت را افتتاح کنیم.


گزارش همراه اول در حضور وزیر ارتباطات
از جمله اقداماتی که در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است می‌توان به: شبکه‌های مترو و انتقال توسعه فیبر سایت‌ها جهت پشتیبانی از موبایل باند پهن، در فاز سوم 8220 سایت به فیبر متصل شده است، در محور شبکه‌های دسترسی نیز در پایان فاز سوم 13860 سایت نسل دو نوسازی شده است، 1042 شهر و 970 روستا به شبکه نسل 3 و 710 شهر تحت پوشش شبکه نسل 4 همراه اول قرار گرفتند. در محور مراکز تبادل ترافیک (IXP) نیز که قرار بود 40 گیگ ظرفیت نوسازی شود، هم اکنون حدود 50 گیگ ظرفیت ایجاد شده است.

از آنجایی که شعار امسال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال می‌باشد و هم‌اکنون در روزهای پایانی دولت یازدهم به سر می‌بریم همراه اول با ایجاد پروژه‌هایی همراه با سازمان فنی و حرفه ای و یا اتاق اصناف سعی کرده تا برای ایجاد مهارت، استفاده از توان داخلی و آموزش، گام‌هایی بردارد. اپراتور اول کشور در مدت 4 سال دولت یازدهم 110 عنوان محصول و در سه ماه گذشته 10 سرویس و محصول جدید به مشترکان ارائه داده است.

همراه اول هم‌اکنون در بیست و سومین سال فعالیت خود قرار دارد و با ارائه خدمات خوب و مناسب باعث جذب مشترکین زیادی شده است. با 20 برابر شدن مشترکین دیتای 4G، در حال حاضر 25 میلیون مشترک دیتا از اپراتور همراه اول استفاده می‌کنند. در سال گذشته از میان 12 میلیون سیم کارت واگذار شده بیش از 9 میلیون از آنها ثبت و فعال شده است، همچنین در 3 ماه اول امسال بیش از 2.1 میلیون مشترک جدید به خانواده همراه اول پیوستند و در طول 4 سال دولت یازدهم بیش از 26 میلیون مشترک جدید عضو همراه اول شده اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ضریب نفوذ همراه اول در کشور 83.6 درصد است.

پس از ارائه طرح ترابردپذیری بین 3 اپراتور فعال کشور رقابتی برای جذب مشرکین بیشتر شکل گرفت. به گفته صدوقی همراه اول در این رقابت توانسته از دیگر اپراتورها پیشی بگیرد و اینک تنها همراه اول است که بالانس آن مثبت بوده و این تقریباً خلاف روند همه کشورهای دنیا می‌باشد. در تمام کشورهای دنیا اصولا اپراتور اول سهم بازار را از دست می‌دهد اما این اتفاق برای همراه اول نیافتاده است. تا دیروز برآیند همراه اول 24455 مثبت بوده، اپراتور دوم 19324 منفی و اپراتور سوم 5131 منفی بوده است.

مدیرعامل همراه اول از ارائه سیم کارت دانش آموزی "انارستان" و سیم کارت کودک و نوجوان "درسا" خبر داد و گفت: درحال حاضر این دو برنامه سرویس‌دهی می‌کنند، به طوریکه طی یک ماه گذشته حدود 300 هزار سیم کارت انارستان واگذار شده که روند خوبی دارد و امیدواریم با ارائه تبلت بومی، محتوای بهتری به دانش آموزان ارائه کنیم .از دیگر اقدامات مهم و بزرگ ما در آموزش و پرورش بوده، به این صورت که حدودا 2.9 میلیون معلم از طریق سامانه‌هایی که را اندازی کردیم آموزش دیدند.

صدوقی با اشاره به راه‌اندازی رسانه تعاملی و مدیریت آموزش مجازی همراه اول گفت: ما برای ارائه IPTV تنها زیر ساخت ایجاد کردیم. سامانه تابان را هم برای اصناف کشور راه اندازی کردیم. ما آمادگی داریم برای تمام شرکت‌هایی که مجوز IPTV دریافت کردند، زیر ساخت لازم را مهیا کنیم. در سامانه اصناف از 9000 آموزشگاه کشور، الان 1020 آموزشگاه پنل دریافت کرده‌اند، حدود 4200 استاد برای این سامانه تعریف شده است که بزودی با سایر اصناف نیز تفاهم نامه امضا خواهد شد. 


درآمد و سود این شرکت بزرگ از دیگر موضوعات ارائه شده در این مراسم بود، به این صورت که درآمد همراه اول در 4 سال قبل از خصوصی سازی حدودا 7900 میلیارد تومان، در 4 سال نخست خصوصی سازی حدود 20100 میلیارد تومان و در 4 سال دولت یازدهم 37100 میلیارد تومان تخمین زده شده است، همچنین در این بازه زمانی سود شرکت از 2400 میلیارد تومان به 5500 میلیارد و در ادامه به 10200 میلیارد تومان رسیده است. ارزش بازار همراه اول نیز طی 4 سال گذشته از 8839 میلیارد تومان به 14590 میلیارد تومان افزایش یافته است که در بورس تقریباً کم نظیر است.

وی تصریح کرد: در این 4 سال بیش از 8000 میلیارد تومان پروژه انجام شده است که  2450 میلیارد تومان آن مربوط به افتتاح پروژه‌های توسعه باند پهن و نوسازی و ارتقا شبکه در شهریور 94، 4147 میلیارد تومان آن مربوط به افتتاح پروژه‌های توسعه باند پهن به مناسبت دهه مبارکه فجر در بهمن 95 و 1475 میلیارد تومان آن مربوط به افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در امروز است.

مبالغ پرداختی به خزانه دولت در چهارسال دولت یازدهم حدود 19300 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این در حالی است که 4 سال پیش از خصوصی‌ سازی یعنی سال 84 تا 87 حدود 3700 میلیارد تومان به دولت پرداخته بودیم. هم‌اکنون که در پایان فاز سوم شبکه ملی اطلاعات قرار داریم، تعداد 13860 سایت نسل 2.75 ، 16491 سایت نسل 3.9 و 9700 سایت نسل 4.5 راه اندازی شده است که این حجم از راه اندازی که با کمک توان داخلی صورت گرفته، بی‌نظیر است.

صدوقی با بیان اینکه در بهمن ماه سال 95 با شرکت ملی گاز ایران در خصوص هوشمندسازی کنتورهای گاز تفاهم نامه امضاء شده است، تصریح کرد: در 21‌تیرماه سال جاری اولین تست موفق کنتور گاز در شبکه NB-IOT در ایران انجام شد که هم‌اکنون 5000 کنتور در فاز پایلوت در حال بهره‌برداری است. البته در منطقه هم پنج روز قبل اولین بار این طرح اجرایی شده است. با اجرای این طرح روی کنتورهای آب و برق تحول بزرگی در کشور ایجاد خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت مالی شرکت نیز گفت: همراه اول سعی کرده هم در صورت‌های مالی و هم در بورس شفاف عمل کند. همراه اول در چهار سال گذشته همواره در بورس گزارش مقبول دریافت کرده است. این در حالی است که مجمع ما در فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت هر سال برگزار می‌شود. این تقریباً بی نظیر است که شرکتی با گردش مالی 10000 میلیارد تومانی در اولین ماه سال از بورس گزارش مقبول دریافت کند. در بورس هم طی دو سال گذشته از نظر شفافیت و اطلاع رسانی و کیفیت صورت‌های مالی، از رتبه 133 به رتبه 13 رسیده‌ایم.

علاوه بر اینکه همراه اول بر اساس ارزیابی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رتبه اول را در استفاده حداکثری از منابع و مهارت‌های ایرانی بدست آورده است، این اپراتور در چهار سال گذشته در ارزیابی رگولاتوری که بر اساس استاندارد EFQM صورت می‌گیرد، همواره رتبه اول را کسب کرده است.

صدوقی با بیان اینکه طی یکسال گذشته بر اساس اعلام معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات سهم بازار همراه اول افزایش یافته است، تصریح کرد: سهم بازار همراه اول طی 18 ماه اخیر با توجه به نوسازی انجام شده از 57 درصد به 59 درصد افزایش یافته است، اگر ما آمار رومینگ ملی را هم اضافه کنیم که روزانه حدود یک میلیون و 100 هزار مشترک از اپراتورهای دیگر از شبکه همراه اول استفاده می‌کنند، سهم بازار ما به حدود 60 درصد می‌رسد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!