سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

مخترع و شرکت سازنده اولین تلفن همراه چه کسی بود؟

مخترع و شرکت سازنده اولین تلفن همراه چه کسی بود؟

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۴/۱۳ تعداد بازدید: 3505

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، شاید دانستن این که ایده تلفن همراه که امروزه به یکی از مهم ترین بخش های زندگی انسان ها تبدیل شده است از یک سریال پربیننده تخیلی به نام "پیشتازان فضا" که در آن شخصیت کاپیتان کرک یک دستگاه ارتباطی دستی تاشو به نام "ارتباط دهنده" داشته ، آمده است برایتان جالب باشد.

مخترع و کسی که اولین تلفن همراه را در سال 1973 وارد بازار کرد مارتین کوپر بود. در آن زمان تماس با یک تلفن همراه کوچک ، سبک و بدون سیم حتی برای نیویورکی ها هم عجیب و غیر قابل باور بود. چه کسی می دانست این تلفن 10 اینچی (25.4 سانتی متر طول و 1.134 کیلوگرم وزن) بعدها تاریخ بشریت را برای همیشه متحول می کند.

مخترع اولین تلفن همراه

این مخترع تلفن همراه سالخورده که هم اکنون 84 سال سن دارد در سال 1952 به شرکت موتورولا پیوست. هنگامی که در سال 1960 پلیس شیکاگو از کوپر برای اصلاح سامانه تلفن های سنگین پلیس دعوت کرد آن موقع بود که این کشف مهم در ذهن کوپر جرقه زد.

به گفته مارتین کوپر انسان در عمل موجودی متحرک است ، افسران پلیس هم اگر می توانستند بی سیمشان را با خود حمل کنند ، در نتیجه خیلی موثرتر به وظایفشان می پرداختند. در نهایت کوپر به گروه طراحان خود دو هفته فرصت داد تا طرح های خود را به او ارائه دهند و بعد از دریافت طرح ها یکی را انتخاب کرد و به این صورت اولین تلفن همراه دنیا ساخته شد.نظرات
Comments
meysam
1
0

با سلام خدمت دوستان محترم بسیار مطلبتون آموزنده بود و پیشنهاد میکنم این مطالب که عموما به ذهن کسی نمیرسه تا در موردش تحقیق کنن، به محتوای سایتتون اضافه کنید.

44 روز پیش قبل

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!