سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

نداشتن پسورد بر روی تلفن همراه و دردسرهای آن

نداشتن پسورد بر روی تلفن همراه و دردسرهای آن

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۳/۲۵ تعداد بازدید: 1400

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، با رایج شدن استفاده از گوشی های هوشمند و نرم افزارهای شبکه های اجتماعی همیشه این نگرانی وجود دارد که آیا دیگران می توانند به اطلاعات شخصی ما دست یابند یا خیر؟ افزایش دسترسی کاربران به شبکه های اجتماعی در کنار نکات مثبتی که دارد گاهی نگرانی هایی نیز ایجاد کرده و در موارد متعدد باعث ایجاد سوتفاهم و اختلاف نیز شده است.

این را نباید فراموش کرد که دسترسی به حساب کاربری افراد در شبکه های اجتماعی مختلف بدون داشتن اطلاعات حساب کاربری فرد عملا امکان پذیر نیست. برای همین اگر قرار باشد به حساب فردی دسترسی پیدا کنیم لازم است حتما یا به گوشی و یا به اطلاعات حساب کاربری شخص دسترسی داشته باشیم.

رمزگوشی

سرهنگ حسنوند رئیس پلیس فتا استان خوزستان در این خصوص گفت : این که فضای مجازی ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط و انجام فعالیت های مثبت است غیر قابل اجتناب می باشد اما با این حال همواره ایجاد مزاحمت برای دیگران و سواستفاده از این امکانات جزمشکلات و جرائمی است که این روزها با آن سروکار داریم . با توجه به گفته های سرهنگ یکی از دلایل این مشکلات نداشتن رمز و در دسترس بودن تلفن همراه در محیط کار است که این امکان را به مجرم می دهد تا با سواستفاده برای فرد مزاحمت ایجاد کند.

در راستای گفته های رئیس پلیس فتا مدتی قبل فردی شکایتی را مبنی بر سواستفاده از حساب کاربری خود مربوط به شبکه اجتماعی که بر روی گوشی موبایل شخصی وی نصب شده بود را به پلیس ارجا داد و ادعا کرد شخص ناشناسی با ارسال پیام از سمت او برای مخاطبانش مزاحمت ایجاد کرده است.
در ادامه ضمن بررسی تلفن همراه فرد شاکی و اقدامات فنی و تخصصی که روی پرونده مورد نظر صورت گرفت ، متهم شناسایی و با دستور مقام محترم قضایی به محل پلیس احضار گردید.

سرهنگ حسنوند گفت : در انتها متهم با توجه به ظواهر امر و بازجویی های انجام شده اعتراف کرد از آنجایی که شخص شاکی ، کارمند موسسه پژوهشی فرد خاطی بوده در شرایطی مناسب با به دست آوردن موبایل شخص ،  به رمز فعالسازی شبکه اجتماعی و در ادامه به حساب کاربری وی دسترسی پیدا کرد. 

وی خاطر نشان کرد : برای جلوگیری از اتفاقاتی از این دست ، ضمن رعایت نکات ایمنی از قبیل پاک کردن رمز فعالسازی ارسال شده از سرور شبکه های اجتماعی به گوشی های موبایل ، باید از قرار گرفتن این رمزها به دست افراد ناشناس که با ارسال پیامک های دروغین سعی در کشف آن می کنند جلوگیری کرد ، زیرا در صورت به دست آمدن کد توسط فرد مجرم تمامی اطلاعات شخصی اعم از فیلم ها ، تصویر و مخاطبین در دسترس شخص قرار خواهد گرفت.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!