سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

سطح دسترسی کشورهای مختلف دنیا به اینترنت

سطح دسترسی کشورهای مختلف دنیا به اینترنت

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۳/۱۱ تعداد بازدید: 357

به گزارش پایگاه خبری رند ، امروزه کاربرد اینترنت آن چنان گسترش یافته که نمی توان توانایی های آن را بر شمرد ، از این رو اگر بگوییم اینترنت به یکی از مهم ترین ابزارهای زندگی انسان تبدیل شده چندان عجیب نیست.

به گفته پایگاه اینترنتی ایندیپندنت ، اتحادیه بین المللی مخابرات با توجه به جمعیت کشورهای گوناگون میزان دسترسی به اینترنت را در یک دسته بندی قرار داد که طبق آن کشوری که بالاترین میزان دسترسی را دارا می باشد ایسلند با 98.2 درصد است.

اینترنت-دنیا

به دنبال آن کشورهای لوکزامبورگ ، آندورا و نروژ به ترتیب با درصد های 97.33 ، 96.91 و 96.81 در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

هم چنین در اروپا 80 درصد ، آمریکای شمالی 65 درصد ، آمریکای جنوبی 60 درصد ، آسیا 42 درصد و آفریقا 25 درصد به اینترنت دسترسی دارند. گفتنی است کشور های اریتره ، سومالی و نیجریه تنها کشورهای دارای اینترنت در آفریقا محسوب می شوند.

با توجه به این که بیش از 34 میلیون نفر در ایران توانایی دسترسی به اینترنت را دارند ، کشورمان با 44.08 درصد ،  در رتبه 103 دنیا قرار گرفته است.

و اما نکته جالب این است که طبق گزارش ذکر شده در کشور های پیشرفته با جمعیت کم میزان دسترسی به اینترنت به مراتب بیشتر از کشور های بزرگ می باشد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!