سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

گوگل در مورد صفحات HTTP هشدار داد

گوگل در مورد صفحات HTTP هشدار داد

تاریخ درج: ۱۳۹۶/۲/۱۰ تعداد بازدید: 210

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، شرکت گوگل در تلاش است تا رمزنگارى داده ‌ها را در سايت ‌هاى اينترنتى گسترش دهد ، از این رو از ماه اكتبر 2017 مرورگر گوگل كروم به همه صفحات HTTP هشدار امنيتى نشان خواهد داد.

گوگل

حتما از خود می پرسید علت چیست؟ اين بدان معناست كه گوگل كروم براى صفحات HTTP در نوار آدرس عبارتNot Secure را نمايش خواهد داد ، اين هشدار به صورت پيش فرض براى همه صفحات HTTP نمايش داده خواهد شد ، اين درحالى است كه در گذشته اين هشدار‌ها فقط در هنگام ورود رمز عبور و اطلاعات كارت اعتبارى ، در صفحات HTTP نمايش داده مى شد.

لازم به توضیح است شركت گوگل در این باره گفت : در انتها ما قصد داريم هشدار  Not Secure را براى همه صفحات HTTP  نمايش دهيم.

نکته قابل توجه اینجاست خطرى كه صفحات HTTP  دارند اين است كه اطلاعات فرستاده شده به آنها رمزنگارى نمى ‌گردد و قابل جاسوسى و سرقت می باشد ، هكرها مى‌ توانند از طريق مسيرياب ‌هاى اينترنتى ، جاسوسى از شبكه ‌هاى WIFI عمومى و حملات مستقيم به كاربران از طريق سرويس‌ هاى وب ، داده‌ ها را جدا و سرقت نمايند.

شركت گوگل در این خصوص گفت : فقط رمز عبور و اطلاعات بانكى نباید حفظ شوند بلكه هر اطلاعاتى كه كاربر در صفحات وب قید مى كند نبايد در دسترس قرار داشته باشد.

باید بدانید که وب سايت‌هاى مهمى مانند گوگل و ياهو به پروتكل HTTPS منتقل شد‌ه ‌اند زیرا HTTPS پروتكل امن‌ ترى برای اتصال به اينترنت برای رمزنگارى مى باشد ، ولی در شرايطى كه HTTPS پروتكل چیره در سطح وب می باشد ، همه وب سايت‌ ها آن را قبول نکرده اند ، از این رو گوگل درباره ناامنى آن به كاربران هشدار مى ‌دهد و اين هشدار گوگل به اپراتورهاى سايت ‌هاى اينترنتى فشار مى ‌آورد كه يا به گروه HTTPS بپيوندند يا با كاهش ترافيك مواجه شوند.

شركت گوگل ادامه داد : در صفحات HTTP شامل فرم ‌هاى رمز عبور و اطلاعات بانكى كاهش 23 درصدى را دیده ایم و براى كمك به گسترش دهندگانى كه علاقمند به استفاده از HTTPS باشند ، امكاناتى را ايجاد كرده‌ ایم همچنين مرورگر موزيلا فايرفاكس نيز اقدامات مشابه اى را براى هشدار به كاربران در اين خصوص انجام داده‌است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!