سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

طرح آپلود رایگان سرویس های ADSL حذف می شوند

طرح آپلود رایگان سرویس های ADSL حذف می شوند

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ تعداد بازدید: 225

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، معاون سازمان تنظیم مقررات از تغییر شیوه محاسبه ترافیک اینترنت ADSL خبر داد و گفت از این به بعد ، محاسبه حجم مصرفی در سرویس ADSL بر اساس مجموع ترافیک ارسالی و دریافتی (Upload و Download) می باشد. "صادق عباسی شاهکوه" اعلام کرد که قبل از این عده ای از عرضه کنندگان خدمات اینترنت تنها ترافیک دریافتی (دانلود) را به عنوان حجم مصرفی کاربر حساب می کردند ولی از این به بعد تمامی آنها موظفند ترافیک ارسالی (آپلود) را نیز به حساب کاربر محاسبه نمایند.

وی ادامه داد: این وضعیت حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد افزایش بها را برای کاربرانی که ارسال اطلاعات زیادی دارند در پی خواهد داشت ، اما از آنجا که تعداد این کاربران بسیار ناچیز است و همچنین به علت کاهش ۵۰درصدی نرخ ترافیک داخلی ، در عمل تغییر چندانی نسبت به گذشته ایجاد نمی گردد.

عباسی شاهکوه

عباسی شاهکوه در خصوص اعمال تخفیف ۵۰درصدی ترافیک داخلی این چنین گفت: هم اکنون شرکت های عرضه کننده اینترنت به این مصوبه عمل می نمایند و ترافیک ۲۰۰ الی ۳۰۰ سایت داخلی حداقل به صورت نیم بها محاسبه می گردد ولی امکان دارد فعلا دستورالعمل اجرا در شرکت ها یکنواخت نباشد.

معاون سازمان تنظیم مقررات در انتها در خصوص تعیین سقف و کف مجاز قیمت ترافیک داخلی و بین المللی در سرویس ADSL این چنین گفت: طبق مصوبات اخیر ، کف تعرفه اینترنت برابر ۶۰درصد و کف تعرفه اینترانت برابر ۱۰درصد قیمت اصلی معین گشته است. به طور نمونه بهای هر گیگابایت ترافیک بین المللی برابر ۳۰۰۰تومان می باشد که شرکت ها می توانند حداکثر با ۴۰درصد تخفیف ، هر گیگابایت را ۱۸۰۰تومان بفروشند. تعرفه یک گیگابایت اینترنت داخلی نیز ۱۵۰۰تومان می باشد ولی شرکت های عرضه کننده خدمات می توانند با اعمال حداکثر ۹۰درصد تخفیف ، هر گیگابایت ترافیک داخلی را به قیمت ۱۵۰تومان ارائه نمایند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!