سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

قیمت ترافیک اینترنت تفکیک می شود

قیمت ترافیک اینترنت تفکیک می شود

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ تعداد بازدید: 308

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، طبق گفته "علی اصغر عمیدیان" رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، بهای اینترنت داخلی و خارجی از تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ بر اساس اختیار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کاربران تفکیک می‌ گردد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این خصوص گفت: با اختیاری که کمیسیون تنظیم مقررات به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داده ، آئین نامه تفکیک پهنای باند داخلی و خارجی در اوایل اسفند ماه امضا و ابلاغ شد تا روش تفکیک مشخص گردد.

رئیس رگولاتوری خاطرنشان کرد: در مرحله‌ اول همه اپراتورهای اینترنت ثابت و همراه وظیفه دارند تا سایت ‌‌های دارای ترافیک داخلی را به کاربران اعلام نمایند که در صورت استفاده کاربران از این سایت ‌ها ۵۰درصد تخفیف نسبت به بهای اینترنت بین ‌الملل دریافت نمایند و در مرحله‌ بعدی و تا اردیبهشت ۱۳۹۶ به غیر از تفکیک ترافیک داخلی و خارجی ، ترافیکی که از ixp ها (مراکز تبادل ترافیک داده) عبور می‌ کند یا عبور نمی‌ کند هم تفکیک خواهد گشت.

علی اصغر عمیدیان
عمیدیان در ادامه افزود: اپراتورها برای اجرای این تفکیک بی صبرانه منتظر هستند چون می‌ خواهند از شرکت ارتباطات زیرساخت تخفیف بگیرند و سپس به مشتریان خود تخفیف دهند که این آئین نامه به صورت کاملا واضح این پروسه را مشخص کرده است. وی در خصوص تغییرات به وجود آمده برای کاربران از ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ و گزارش اپراتورهای متخلف به رگولاتوری این چنین گفت: در روز ۱۵ اسفندماه ۹۵ اپراتورهای اینترنت ثابت و سیار ، سایت ‌هایی را به عنوان سایت ‌های پرترافیک و دارای ترافیک داخلی اعلام می‌ نمایند و در این روز از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام ترافیک داخلی که از ixp به سمت اپراتورها می ‌رود ، به عنوان ترافیک داخلی محسوب می‌ گردد.

عمیدیان در انتها خاطرنشان کرد: کاربران نیز برای تست کیفی سرویس ‌های دریافت شده از سوی اپراتورها ، با ابزارهای تست سرعت و پهنای باند که در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته است ، می ‌توانند سرعت و کیفیت سایت‌ های داخلی را بسنجند و اگر در انتها ۵۰درصد تخفیف در استفاده از سایت‌ های داخلی برای آنها اجرا نشده بود ، موضوع را به رگولاتوری اعلام نمایند تا این سازمان با اپراتورهای متخلف برخورد نمایند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!