سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

تعرفه اینترنت داخلی کشور کاهش می یابد

تعرفه اینترنت داخلی کشور کاهش می یابد

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ تعداد بازدید: 1148

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، در سخنرانی های پیاپی که در حاشیه مراسم رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در این وزارتخانه انجام شد ، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات ، نصرالله جهانگرد در حوزه ICT و نتایج راه اندازی شبکه مورد نظر سخنرانی کرد که برای آگاهی از آن می توانید این خبر را دنبال نمایید.

جهانگرد با اشاره به طرح لایه ملی ترانزیت IP این چنین گفت: سازمان تنظیم مقررات در حال بررسی کاهش تعرفه پهنای باند اینترنت داخلی می باشد ، به صورتی که پس از اجرای طرح تفکیک ترافیک داخلی و خارجی ، بهای پهنای باند داخلی برای اپراتورهای کشور به یک دهم ترافیک بین المللی خواهد رسید. البته باید متذکر شد طبق گفته های وزیر ارتباطات ، بهای ترافیک داخلی برای کاربران نهایی نصف قیمت ترافیک بین المللی مشخص گردیده ، از این رو با اجرای طرح لایه ملی ترانزیت IP ، باید دید اپراتورها باز هم تعرفه ترافیک داخلی را کم می کنند یا نه ؟!

نصرالله جهانگرد
وی در ادامه از بهره برداری فاز اول دولت الکترونیک در هفته های آتی خبر داد که طبق آن ، دستگاه های اجرایی می توانند در ۲۴ساعت شبانه روز و ۷روز هفته به عرضه خدمات الکترونیکی به مردم بپردازند.

در انتهای سخنرانی معاون وزیر ارتباطات از اجرای پروژه شناسایی و احراز هویت کاربران موسوم به "شاهکار" روی شبکه ملی اطلاعات خبر داد و این چنین گفت: این پروژه به منظور تضمین امنیت فضای مجازی به اجرا در می آید و در این زمینه جای هیچ نگرانی در زمینه حریم شخصی وجود ندارد زیرا وزیر ارتباطات کشور به شخصه حفظ حریم خصوصی کاربران شبکه ملی اطلاعات را تضمین کرده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!